Kasdieninė dantų priežiūra: 5 patarimai, klinikoje apsilankyti leisiantys tik kartą per metus

Kasdieninė dantų priežiūra: 5 patarimai, klinikoje apsilankyti leisiantys tik kartą per metus

Turbūt nereikia nė sakyti, jog teisingai atliekama kasdieninė dantų priežiūra leidžia užkirsti kelia beveik visoms pagrindinėms dantų ir dantenų ligoms. Reikiamos dantų priežiūros priemonės, pagrindinių valymo taisyklių laikymasis ir reguliarus jų taikymas yra raktas, norint pamiršti nuolatinius vizitus pas odontologą.

Kasdieninė dantų priežiūra namuose – svarbu tiek priemonės, tiek jų taikymas

Siekdami pagerinti Jūsų dantų būklę ir palengvinti jų priežiūros naštą, DANTŲ ESTETIKA komanda pateikia 5 pagrindinius patarimus, kurių vertėtų laikytis kasdien. Pritaikydami juos sau prisiminkite – svarbu tiek priemonių kokybė, tiek teisingas jų taikymas.

  1. Dantų siūlą pakeiskite tarpdančių šepetėliu.

Atsakinga tarpdančių priežiūra užtikrins ne tik dantų, bet ir dantenų sveikatą. Valyti juos būtina nors kartą per dieną. Idealu – prieš miegą, vakare. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, jog efektyviausias būdas geriausiam valymo rezultatui pasiekti yra ne dantų siūlas, o specialus tarpdančių šepetėlis. Individualiai Jums tinkamiausią jo dydį pasirinkti padės Jūsų burnos higienistas.

Plačiau apie tarpdančių šepetėlių naudą skaitykite ČIA.

  1. Dantų priežiūros priemones papildykite vieno danties šepetėliu.

Ar žinojote, jog netinkamo kietumo ar formos dantų šepetėlis gali pabloginti esamą Jūsų dantų ir dantenų būklę? Siekiant išsaugoti sveikus dantis, į dantų šepetėlio atranką svarbu žiūrėti itin atsakingai. Efektyviausias, patikrintas dantų valymo būdas šiandien – vieno danties šepetėlio pagalba. Valymas juo užtruks apie 2 min. (ne ilgiau, nei rekomenduojama dantis valyti įprastu šepetėliu), tačiau šis minkštas, emalio nepažeidžiantis valymo įrankis užtikrins kiekvieno Jūsų danties švarą.

Plačiau apie vieno danties šepetėlių nauda skaitykite ČIA.

  1. Dantų šepetėlį keiskite reguliariai.

Naudojamas po keletą kartų kasdien, ilgainiui dantų šepetėlis praranda savo formą, o tai lemia prastesnį dantų valymo funkcijų atlikimą. Dėl šios priežasties šepetėlį rekomenduojama keisti bent kartą į 3 mėnesius, arba pastebėjus, akivaizdžius jo pakitimus. Taip pat – iškart po burnos, dantų ar dantenų susirgimo.

  1. Dantų skalavimo skystį naudokite kasdien.

Kartą per dieną naudojamas odontologų patvirtintas burnos skalavimo skystis atlieka dvi dantims ir dantenoms naudingas funkcijas. Pirma, jis padeda galutinai pašalinti po dantų bei tarpdančių valymo likusias apnašas ir maisto likučius. Antra, jis naikina bakterijas, taip užkirsdamas kelia pagrindinėms dantų ir dantenų ligoms.

  1. Dantų pastos sudėtyje ieškokite fluorido.

Išsirinkti dantų pastą gali būti taip pat sudėtinga, kaip ir dantų šepetėlį. Siekiant nepasimesti didelėje šių produktų gausoje, rinkdamiesi atkreipkite dėmesį į keletą esminių veiksnių. Pirma, dantų pasta turi būti patvirtinta ir rekomenduojama odontologų asociacijos. Antra, jos sudėtyje ieškokite fluorido – jis atsakingas už dantų stiprinimą. Galiausiai, atkreipkite dėmesį į individualiai Jums svarbias jos savybes. Jei Jūsų dantys itin jautrūs – rinkitės pastą jautriems dantims. Jei norite baltesnio dantų atspalvio – balinančią. Jei kovojate su parodontoze – pastą, skirtą šiai problemai mažinti.

Sveikų dantų paslaptis – griežta jų priežiūros rutina

Dantų priežiūros priemones įvertinus ir pasirinkus atsakingai, Jums teliks išlaikyti teisingą, pagrindinėmis dantų priežiūros taisyklėmis paremtą kasdieninę rutiną. Prisiminkite, jog dantis būtina valytis bent du kartus per dieną – ryte ir vakare. Bent kartą į dieną skirkite dėmesio savo tarpdančiams. Rekomenduotina rytinės ir vakarinės dantų priežiūros rutinos trukmė – ne mažiau kaip 4-5 min.

Venkite daug cukraus savyje turinčių produktų, spalvotų ar gazuotų gėrimų. Tai didžiausią pavojų Jūsų dantims keliantys veiksniai. Galiausiai, bent kartą į metus atlikite profesionalią burnos higieną. Jei šios rutinos laikysitės pavyzdingai, tai gali būti vienintelis kartas, kuomet per metus Jums reikės aplankyti odontologą.

Turite daugiau klausimų, susijusių su kasdienine dantų priežiūra? Nedvejokite susisiekti su DANTŲ ESTETIKA komanda. Mūsų kontaktus rasite ČIA.

REGISTRUOTIS VIZITUI