Praradęs vieną, kelis ar visus dantis žmogus susiduria su dviem pagrindinėmis problemomis – tai blogas estetinis vaizdas ir sudėtingas maisto kramtymas. Šias problemas puikiai išsprendžia dantų implantai.

Dantų implantas yra titaninis arba cirkonio sraigtas, kuris, netekus danties, gali visiškai pakeisti šaknį. Dantų implantai įsriegiami į viršutinio arba apatinio žandikaulio kaulą ir tarnauja kaip dirbtinė šaknis danties atstatymui. Dantų implantams prigijus, atliekamas protezavimas – pritvirtinamas laboratorijoje pagamintas danties vainikėlis, tiltas arba fiksuojamasis protezas.

DANTŲ IMPLANTAVIMO BŪDAI:

  • Momentinė implantacija

Klinikoje naudojami pažangūs implantai, kuriais dantis atkuriamas per vieną dieną. Į ką tik pašalinto danties šaknies vietą įsriegiamas implantas ir ant jo iš karto tvirtinamas laikinas vainikėlis. Laikinojo danties išvaizda nesiskiria nuo natūralių dantų.

  • Viso žandikaulio protezas ant 4 arba daugiau implantų

Unikali gydymo metodika skirta daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms. Tai yra vienas iš geriausių būdų atkurti savo kramtymo funkciją ir šypseną. Gydymas apima 4–6 dantų implantų išdėstymą tam tikrose žandikaulio vietose, kad jie galėtų išlaikyti fiksuotą protezą. Tuomet Jūs galite drąsiai valgyti, nereikia išiminėti protezo, kaip tai daroma nešiojant plokšteles.

  • Tradicinis implantavimas (atidėta implantacija)

Šis metodas užtrunka ilgiau; jis taikomas tuomet, kai nėra galimybių implantuoti danties iš karto, momentinio implantavimo būdu. Po danties pašalinimo laukiama maždaug 3 mėnesius, kol sugis  žandikaulio alveolinės ataugos kaulas, o tuomet atliekama implantacija.

Mes naudojame šiuos sertifikuotus dantų implantus:

  • STRAUMANN,

  • NEODENT.

Dantų implantavimas yra etapinė procedūra, kuri reikalauja keleto apsilankymų odontologijos klinikoje. Galutinis rezultatas, priklausomai nuo situacijos, bus pasiektas per keletą mėnesių.

Svarbu žinoti

Implantacijos procedūra atliekama tik po gyd. odontologo burnos chirurgo bei protezuojančio gydytojo konsultacijų, turint žandikaulių 3D kompiuterinės tomografijos nuotrauką. Remiantis ja, įvertinama žandikaulio kaulo kokybė, kiekis ir implantavimo galimybės. Gydytojai išklauso Jūsų lūkesčius komfortui, estetikai ir tuomet sudaro gydymo planą.

DUK

Kas yra dantų implantas?

Dantų implantas – tai šaknies formos titaninis varžtas, prie kurio tvirtinamas danties protezas. Implantas įsriegiamas į žandikaulio kaulą. Praėjus 3–6 mėnesiams, implantas protezuojamas. Implantai gali būti atrama pavieniams dantų vainikėliams, tiltams ir netgi išimamiesiems protezams.

Kokio amžiaus žmonėms galima atlikti dantų implantaciją?

Dantų implantacija atliekama žmonėms, kurių žandikaulis jau susiformavęs. Paprastai tai pilnamečiai asmenys (nuo 18 metų), o galutinės amžiaus ribos ši dantų atkūrimo metodika neturi. Jei sergate širdies ar kraujagyslių nepakankamumo, inkstų ligomis, diabetu ar turite silpną imuninę sistemą, konsultacijos metu apie savo būklę turėtumėte informuoti gydytoją odontologą. Jis, remdamasis ligos istorija, nuspręs, ar šis gydymo būdas yra geriausias ir parinks tinkamiausią implantų rūšį.

Dantų implantacija yra atliekama žmonėms, kurių žandikaulis yra jau susiformavęs. Paprastai tai pilnamečiai asmenys nuo 18 metų, o amžiaus ribos ši dantų restauracija neturi. Pacientai, sergantys širdies ar kraujagyslių nepakankamumo, inkstų, diabeto ligomis ar turintys silpną imuninę sistemą, konsultacijos metu apie savo būklę turėtų informuoti gydytoją odontologą, kad remiantis ligos istorija gydytojas galėtų parinkti implantų rūšį bei nuspręsti ar ši dantų restauracija yra tinkama, ar yra reikalingos kitos gydymo alternatyvos, pavyzdžiui, protezavimas.
Dantų implantacijos metu pacientas nejaučia jokio skausmo ir diskomforto, nes procedūra yra atliekama vietinėje nejautroje arba taikant sedaciją. Esant poreikiui po procedūros yra skiriami skausmą malšinantys medikamentai.

Kiek kainuoja dantų implantacija?

Implantacijos kaina priklauso nuo gydymo apimties, dantų implantų skaičiaus, taip pat nuo to, ar bus reikalingas paruošiamasis gydymas: kaulo priauginimo procedūra, ortodontinis gydymas ir pan. Kadangi dantų implantacija dažnai yra kompleksinio gydymo dalis, kaina kiekvienu atveju – labai individuali. Tikslią kainą sužinosite, kai gydytojas sudarys Jūsų gydymo planą bei gydymo išlaidų sąmatą.

Ar dantų implantai ilgaamžiai?

Tinkamai prižiūrimi dantų implantai tarnauja visą likusį gyvenimą. Beje, mūsų klinika teikia ilgiausias garantijas rinkoje visoms paslaugoms.

Ar jausiu svetimkūnio pojūtį burnoje?

Dantų implantų keliamas pojūtis bus natūralus. Galėsite kalbėti, valgyti, juoktis, nejausdami jokio diskomforto.

Ar galėsiu normaliai kramtyti ir valgyti su ant implantų fiksuojamais dantų protezais?

Nepriklausomai nuo to, ar Jūs turite ant implanto fiksuojamą vainikėlį, tiltelį, ar išimamus dantų protezus, galėsite laisvai valgyti, kramtyti, kalbėtis ir juoktis. Protezai, tvirtinami prie implantų, yra stabilūs. Taigi, jausitės saugiai, lyg tai būtų natūralūs Jūsų dantys.

Ar galima atlikti implantaciją iš karto po danties pašalinimo?

Taip, esame viena iš klinikų, kuri teikia vienomomentės implantacijos paslaugą. Tai reiškia, kad pašalinus dantį, jei leidžia klinikinė situacija, į jo vietą iškart įsriegiamas implantas. Tai sutaupo Jūsų vizitų skaičių ir, žinoma, sumažina bendras išlaidas naujai šypsenai.

Kada rekomenduojama implantuoti?

Dantų implantacija rekomenduojama siekiant išvengti trūkstamo danties ar dantų sukeltų komplikacijų . Tai ilgalaikė investicija į burnos sveikatą. Jos privalumai – sumažinama likusių dantų apkrova, apsaugomi natūralių dantų audiniai, gretimi dantys, be to, nuo nykimo apsaugomas žandikaulis. Procedūros metu sukuriama stabili atrama fiksuotiems arba nuimamiems dantų protezams tvirtinti. Dantų atkūrimas grąžina pasitikėjimą savimi, komfortą bei estetinę išvaizdą.

Sužinokite daugiau apie dantų implantų privalumus, lyginant su kitais dantų atstaymo būdais.

Ar man skaudės po implantacijos?

Skausmas yra labai individualus dalykas. Galime patikinti, kad pačios procedūros metu nejausite jokio skausmo. Keletą dienų  po procedūros dantenos gali būti jautrios, tačiau jos nekraujuos. Galimas nedidelis patinimas. Daugeliui pacientų net neprireikia skausmą malšinančių vaistų. Jau kitą dieną jie grįžta į įprastą gyvenimo ritmą.

Ar dantų implantavimui reikalinga bendroji nejautra?

Ne, nebūtina. Vietinė nejautra gali visiškai apsaugoti nuo skausmo. Kai odontologas ruoš vietą danties implantui, jausite vibraciją ir silpną spaudimą, bet nejausite skausmo. 

Ar dantų implantavimui reikalinga bendroji nejautra?

Ne, nebūtina. Vietinė nejautra gali visiškai apsaugoti nuo skausmo. Kai odontologas ruoš vietą danties implantui, jausite vibraciją ir silpną spaudimą, bet nejausite skausmo. Tačiau jeigu norite „miegoti“ procedūros metu – odontologijos klinika Pro-implant siūlo gilią sedaciją.

Kada reikalingas kaulo priauginimas?

Kaulo priauginimo procedūra (augmentacija) reikalinga tuomet, kai norint įsodinti implantą esamo kaulo nepakanka. Jeigu trūkstamų dantų vietoje kaulas ilgą laiką nebuvo apkrautas natūraliu kramtymo krūviu, jis pamažu nyksta – prasideda kaulo rezorbcija. Yra keletas skirtingų kaulo atstatymo procedūrų – tinkamiausią pagal individualią būklę parenka gydytojas.

Kiek implantų gali būti implantuojami vieno apsilankymo metu?

Implantuojantis gydytojas dirba saugiai, kuo labiau tausodamas burnos audinius. Todėl vieno apsilankymo metu gali būti implantuojamas ne vienas implantas. Visgi viskas priklauso nuo individualios situacijos.

Ar yra kokių nors ligų, dėl kurių negalima implantuoti dantų?

Galima sakyti, kad ne. Jeigu sergate rimta liga, tokia kaip širdies ar kraujagyslių nepakankamumas, inkstų ligos, Jūsų imuninė sistema pažeista, visuomet informuokite dantų gydytoją. Kartais šalutiniai vaistų poveikiai gali turėti įtakos gijimo procesui, todėl Jūsų gydytojas turi būti informuotas apie visus reguliariai vartojamus vaistus. Remdamasis Jūsų ligos istorija, gydytojas nuspręs dėl dantų implantacijos tinkamumo.

Kas nutiks, jei implantas neprigis?

Implantologijos mokslas nuolat tobulėja. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog implantų prigijimas siekia nuo 96 iki 98,8 proc. Tai reiškia, kad neprigijimo tikimybė labai maža. 

Derėtų nepamiršti, jog turint dantų implantus, privaloma reguliariai apsilankyti pas gydytoją odontologą bei burnos higienos specialistą. Taip pat būtina patiems atidžiai rūpintis tinkama kasdiene dantų priežiūra.

Kokie yra skirtumai tarp implantų ir tiltinio protezo?

Prarastų dantų funkcijų atkūrimui idealiausias dantų protezavimo būdas – dantų implantai. Priešingai nei tiltinis protezas, implantas saugo natūralius dantų audinius ir šalia esančius dantis. Taip pat implanto įsodinimas į kaulą turi mechaninį poveikį kaulo audiniui, kuris stabdo kaulo rezorbciją (nykimą). Tiltinis protezas nepakeičia danties funkcijos ir neapsaugo žandikaulio nuo nykimo.

Kiek laiko trunka implantacija?

Paprastai implantacijos procedūra trunka apie 1 valandą, tačiau jei situacija sudėtinga ir reikalingos papildomos gydymo procedūros, implantacija užtrunka ilgiau. Visos procedūros laikas taip pat gali priklausyti ir nuo implantuojamų dantų skaičiaus. 

 

Pirminės konsultacijos metu gydytojas, įvertinęs Jūsų būklę, pateikia gydymo planą ir eigą. Kadangi dantų implantacija yra kelių etapų procedūra, visos procedūros – nuo „metalinės šaknies“ įsriegimo iki protezavimo – atlikimo laikas priklauso nuo implanto ir žandikaulio sugijimo trukmės. Tai gali trukti apie 3–6 mėn.

Ar gali organizmas atmesti implantą?

Atmetimas dėl titano alergijos yra įmanomas, bet tai pasitaiko neįtikėtinai retai, apie 1–2 proc. visų implantacijų. Retai, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kad implantas nesuauga su kaulu. Tokiu atveju burnos chirurgas atlieka pakeitimą ir stebi gijimo procesą. Pakeitimą klinikoje atliekame NEMOKAMAI.

Ar skirsis nuo kitų dantų implantuotas dantis?

Vainikėlis (dantis), kuris dedasi ant implanto, vizualiai visiškai nesiskiria nuo turimų dantų. Laboratorijos technikai pagamina identišką danties vainikėlį ir pritaiko jį prie esamų dantų tiek spalva, tiek dydžiu ir forma.

Ar rūkymas kenkia dantų implantams?

Rūkymas yra santykinė kontraindikacija. Jis lėtina kraujotaką burnos gleivinėje, dėl ko sunkiai gyja žaizdos, o tai didina infekcijos patekimo į implantacijos vietą galimybę. Be to, dėl prastos kraujotakos padidėja tikimybė, jog implantas neprigis. Rūkymas taip pat gali sutrumpinti implantų gyvavimo ciklą.

 

Labai rekomenduojame nustoti rūkyti, siekiant užtikrinti gydymo sėkmę. Griežtai draudžiama rūkyti operacijos dieną ir mažiausiai 2–3 savaites po jos.

Eil. Nr. Paslauga Kaina (€)
1 Individualios burnos higienos mokymas NEMOKAMA
2 Implantacija Neodent implantu (nuo 3 vnt. taikoma nuolaida) 520 Eur
4 Implantacija Straumann Roxolid SLA implantu (Šveicarija) (nuo 3 vnt. taikoma nuolaida) 704 Eur
5 Implantacija Straumann Roxolid Active SLA implantu (Šveicarija) (nuo 3 vnt. taikoma nuolaida) 798 Eur
6 Vienmomentė implantacija Neodent 599 Eur
8 Vienmomentė implantacija Straumann Roxolid SLA (Šveicarija) 744 Eur
9 Vienmomentė implantacija Straumann Roxolid SLA Active (Šveicarija) 849 Eur
10 Lateralinė kaulo augmentacija nuo 103 Eur
15 Sinuso pakėlimas atviru būdu nuo 578 Eur
18 Sinuso pakėlimas uždaru būdu nuo 158 Eur

Video galerija

REGISTRUOTIS VIZITUI