Dantų problemos su kuriomis susiduria senjorai

Atsakingai prižiūrėti dantis reikia visuomet, vaikystėje išmokus teisingai rūpintis dantimis, vėliau patirsite daug mažiaus rūpesčių. Vis dėlto, einant metams, dažniau susiduriama su dantų problemoms, tokiomis kaip dantų netekimas, dantenų ligos, dantų spalvos kitimas, periodonto ligos. Todėl šiame amžiuje dantų priežiūra turėtų tapti dar svarbesnė.

Burnos sausumas – kserostomija

Kserostomija – tai liga, sukelianti burnos sausumą, kuris atsiranda dėl sutrikusios (sumažėjusios arba išnykusios) sekrecinės seilių liaukų funkcijos. Ši ligi dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonių tarpe. Nemažai įtakos tam turi įvairių vaistų vartojimas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ši burnos liga gali būti nuoroda į kitas ligas. Burnos sausumas dažnai kamuoja žmones sergančius diabetu, antacidiniu gastritu, Alzheimeriu, Parkinsonu.  Pajutus burnoje esantį sausumą patartina kreiptis į gydytoją, siekiant surasti problemos šaltinį ir jį pašalinti.

Dantų kritimas

Viena didžiausių problemų senjorų tarpe – dantų netekimas. Vidutiniškai 65-erių metų senjorai turi 18.9 likusius dantis. Daugiau nei 27 procentai senjorų nebeturi nuosavų dantų. Netinkama burnos higiena ir rūkymas yra pagrindiniai faktoriai, kurie spartina dantų netekimą. Praradus dantį, rekomenduojama kuo greičiau apsilankyti pas odontologą. Jis pasirūpins, kad nejausdami diskomforto galėtumėte toliau kalbėti, valgyti ir žinoma šypsotis.

Dantų kariesas

Dantų kariesas – viena labiausiai paplitusių dantų ligų pasaulyje, kuri neaplenkia ir vyresnio amžiaus žmonių. Kariesas pradeda rastis dantyse, kai emalyje ima mažėti mineralinių medžiagų (kalcio ir fosforo). Negydant šios ligos, ji gali komplikuotis ir išsivystyti į kitas ligas – pulpitą, periodontitą. Norint išvengti dantų karieso būtina taisyklingai ir kasdien valyti dantis, periodiškai apsilankyti pas odontologą ir atlikti profilaktinę higieną.

Dantenų ligos

Dantenų ligos, dar kitaip vadinamos periodonto ligomis, yra dažna problema su kuria susiduria senjorai. Šią ligą sukelia bakterijos pažeidžiančios dantenas. Pirmieji periodonto ligų požymiai – sudirgusios, paraudusios, kraujuojančios dantenos. Vos pastebėjus šiuos požymius reikėtų kreiptis į specialistą, nes negydoma liga gali pasireikšti sudėtingesnėmis, lengvai neišgydomomis formomis. Lietuvoje periodonto ligos yra viena iš pagrindinių dantų netekimo priežasčių vyresniame amžiuje.

Blogas burnos kvapas

Vyresniame amžiuje tampa vis sunkiau susitvarkyti su blogu burnos kvapu. Tačiau svarbu suprasti, kad po šia problema slepiasi kitos problemos – tai ligos, kurios sukelia prastą burnos kvapą. Kserostomija arba periodonto ligos gali būti vienos iš blogo burnos kvapo atsiradimo priežasčių.

Netinkama burnos higiena yra kitas blogo burnos kvapo faktorius. Todėl būtina dantis valyti bent du kartus per dieną su dantų šepetėliu ir siūlu ir du kartus per metus profilaktiškai apsilankyti pas odontologą. Jei turite dantų protezus, juos taip pat svarbu prižiūrėti atidžiai. Apnašos gali kauptis tiek ant dantų, tiek ant protezų.

Dantų spalvos pakitimas

Vyresniame amžiuje neišvengiamai dantys pradeda tamsėti. Žinoma, tam daug įtakos turi gyvenimo būdas. Atsisakius tabako gaminių, kavos, arbatos, gazuotų vaisvandenių, dantų spalvos kitimą galima sulėtinti. O reguliariai atliekant burnos higieną ir dantų balinimo procedūras baltais dantimis galima džiaugtis ir vyresniame amžiuje.

Taigi, jei norite išvengti šių problemų – kreipkitės į mūsų kliniką. Maloniai laukiame Jūsų nuo pirmadienio iki penktadienio 8:00 – 19:00 val. DĖMESIO – dirbame ir šeštadieniais!!!  

REGISTRUOTIS VIZITUI