Kas yra burnos higiena?

Tai profesionalių procedūrų ir priežiūros namuose visuma, tausojanti ir išsauganti dantis sveikus. Taisyklingai rūpinantis savo burnos sveikata galima išvengti karieso, periodontito (aplink dantį esančių audinių uždegimo) ir kitų dantenų ligų atsiradimo.

Pagrindinės apnašų atsiradimo priežastys:

 • nekokybiškas dantų valymas;
 • netinkamos dantų priežiūros priemonės;
 • minkšto, termiškai apdoroto maisto vartojimas;
 • nekokybiškos, kabančios plombos;
 • netaisyklinga dantų padėtis žandikaulyje.

Burnos higieną būtina atlikti:

 • pastebėjus dantenų kraujavimą valantis dantis;
 • norint išvengti gingvito (dantenų uždegimo); periodontito bei kitų burnos ertmės ligų;
 • planuojant atlikti odontologinį gydymą;
 • gydant periodonto ligas;
 • nėštumo pradžioje;
 • prieš dantų balinimą;
 • profilaktiškai, esant poreikiui pašalinti akmenis bei apnašas, ar vadovaujantis odontologo rekomendacijomis.

Kaip atliekama profesionali burnos higienos procedūra?

 • Dantų apnašos ir akmenys pašalinami pjezo skaleriu ir rankiniais instrumentais – kiuretėmis.
 • Pigmentinės paviršinės dėmės nuvalomos pažangiausiu oro abrazijos metodu, dar vadinamu „Air-flow“, naudojant itin švelnius sodos perlų arba glicino miltelius. Šių miltelių dalelės apvalios, neaštrios, todėl nebraižo dantų paviršiaus ir po procedūros dantys tampa pastebimai šviesesni.
 • Procedūros pabaigoje visi dantys poliruojami pasta ir dengiami fluoro ar kalcio turinčiais, emalį stiprinančiais geliais. Todėl dantų paviršius tampa lygus, blizgus, švelnus ir dantų apnašos kaupiasi sunkiau.
 • Procedūros pabaigoje pacientai apmokomi tinkamos individualios burnos higienos namuose, jiems individualiai parenkami tarpdančių šepetėliai, pastos ir kitos dantų priežiūros priemonės.

Kiek laiko užtrunka burnos higiena ir kaip dažnai ją kartoti?

Vidutiniškai procedūra atliekama per 30–60 min. Po procedūros rekomenduojama kelias valandas dantis saugoti nuo dirgiklių, nevalgyti ir negerti kontrastingai karšto bei šalto maisto, gėrimų. 

Kiekvienam žmogui rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną kas 6 mėnesius. Pacientams, turintiems polinkį į apnašų kaupimąsi, esant sudėtingai dantų ir dantenų būklei, procedūrą rekomenduojama atlikti kas 3–4 mėnesius.

Patarimai kasdienei burnos higienai namuose:

 • Dantis valykite du kartus per dieną, vertikaliais judesiais „aukštyn žemyn“. Kiekvienam valymui skirkite bent dvi minutes.
 • Naudokite dantų pastą, turinčią fluoro.
 • Naudokite tarpdančių siūlą: tai patikimas būdas išvalyti tarpdančiuose susikaupusias minkštąsias apnašas. Jis turėtų būti vaškuotas ir impregnuotas fluoru.
 • Naudokite liežuvio šepetėlį: taip sumažinsite bakterijų ir apnašų kiekį.
 • Po kiekvieno valgio išgerkite stiklinę vandens– jis taip pat nuvalo apnašas. 

Svarbu žinoti

Profesionali burnos higiena turėtų būti pirmoji procedūra, atliekama prieš pradedant bet kokį dantų gydymą. 

Rekomenduojame atlikti burnos higieną prieš endodontinį, ortodontinį gydymą, plombavimą, dantų balinimą, burnos chirurgiją, implantaciją ir kt.

DUK

Kokiu tikslu atliekama profesionali burnos higienos procedūra? Kodėl ji reikalinga

Burnos higienos procedūra klinikoje yra laikoma pagrindine profesionalia dantų ir dantenų ligų profilaktikos priemone. Reguliarių apsilankymų pas burnos higienistą metu vertinama visa burnos ir dantų būklė. O pastebėję ankstyvuosius pakitimus (gingivitas, pradinis kariesas ar kt.), galime užkirsti kelią jų progresavimui ir lengviau išgydyti. Taip pat per tokį vizitą suteikiama svarbi informacija apie Jūsų dantų būklę, profilaktikos priemones bei būdus.

 

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higien

Burnos higienos procedūrą rekomenduojama atlikti 2 kartus per metus. Taip bus užkertamas kelias rimtesnėms burnos ligoms, išsaugoma sveika šypsena ir visos dantų funkcijos.

Kada būtina kreiptis į burnos higienistą?

Atsiradus dantenų uždegimo ir periodontito požymiams. Taip pat burnos higiena ypač svarbi nešiojant breketus, ruošiantis atlikti dantų balinimą, dantų implantavimą, protezavimą ar kanalų gydymą.

 

Ar skausminga profesionali burnos higienos procedūra

Dažniausiai ši procedūra nėra skausminga.

Tačiau pojūčiai procedūros metu labai priklauso nuo burnos sveikatos būklės bei paties paciento, to, kaip jis apskritai reaguoja į skausmą ar nemalonius pojūčius. Esant sunkiam periodontitui ar itin jautriems dantims, galime rekomenduoti atlikti vietinį nuskausminimą.

Po burnos higienos procedūros padidėjo dantų jautrumas, kraujuoja dantenos. Ar tai normalu?

Taip, tai yra normalu, kelias dienas po procedūros galite jausti nemalonius pojūčius, tokius kaip dantenų kraujavimas, dantų jautrumas. Įprastai nemalonūs pojūčiai sumažėja praėjus dviem dienoms po burnos higienos procedūros, o burnos ertmė visiškai atsistato per dvi savaites. Jei nemalonūs pojūčiai tęsiasi ilgiau, rekomenduojame kreiptis į gydytoją odontologą.

Kas bus, jei profesionalią burnos higienos procedūrą atliksiu rečiau, pvz., kas 1–2 metus?

Jei puikiai atliekate kasdienę dantų priežiūrą namuose, nėra polinkio kauptis dantų apnašoms, tuomet burnos būklė po metų gali būti gana normali. Tačiau jei dantys valomi atmestinai, sudaromos puikios sąlygos kauptis apnašoms, formuotis akmenims, tuomet jau ir po metų galime pastebėti išsivysčiusį gingivitą, kurio negydant dar metus ar daugiau, turėtume ir atsiradusio periodontito požymius.

Ar profesionali burnos higiena atliekama vaikams?

Taip, procedūra atliekama ir vaikams, kurių dantys jau yra išdygę.

Eil. Nr. Paslauga Kaina (€)
1 Individualios burnos higienos instruktažas NEMOKAMA
2 Burnos higiena vieno vizito metu (akmenų šalinimas, Air Flow, poliravimas + DOVANA 61 Eur
3 Air-flow dantų poliravimas perlų, glicino milteliais ir poliravimo pasta 38 Eur
4 Vieno žandikaulio profesionali burnos higiena (sudėtinga situacija, vieno vizito metu) 49 Eur
5 Burnos higiena vaikams iki 16 metų 34-39 Eur

Video galerija

Atlikti darbai

Drag
REGISTRUOTIS VIZITUI