Patarimai tėvams, kaip išmokyti vaiką reguliariai valytis dantis

Pripratinti vaiką valytis dantis – svarbi užduotis tėvams. Netinkamai valant arba iš viso nevalant pieninių dantų gali pradėti rastis kariesas. Dėl šios priežasties vaikui teks pašalinti pirmuosius dantis, o to rezultatas gali būti vėliau išaugę kreivi dantys. Žinoma, ne visuomet vaikus pripratinti valytis dantis yra lengva. Norint, kad pats vaikas atidžiai prižiūrėtų dantis, reikia jį sudominti dantų priežiūra, tai paversti linksmu žaidimu, įdomia veikla.

Teisingas tėvų pavyzdys

Vaikai matydami tėvų elgiasi, dažniausiai jį atkartoja. Jei tėvai neskiria didelio dėmesio burnos higienai, didelė tikimybė, jog taip pat elgsis ir vaikas. Todėl tėvams labai svarbu būti teigiamu pavydžiu, į kurį orientuosis vaikas. Kiekvieną rytą ir vakarą kruopščiai valykite dantis kartu su vaiku. Paaiškinkite kaip taisyklingai reikia atlikti šį procesą. Tačiau leiskite vaikui būti savarankiškam, pavyzdžiui, nuėję kartu į parduotuvę leiskite jam išsirinkti norimą dantų šepetėlį bei pastą, savo daiktus vaikai labiau vertina.

Burnos higienos rutiną paverskite smagia

Burnos higiena vaikams dažnai būna neįdomus užsiėmimas, todėl dantų valymui jie neskiria net minutės. Norint vaiką pripratinti tinkamai valyti dantis, šį procesą reikia paversti linksmu.  Pavyzdžiui, sukurkite dantų valymosi kalendorių. Kiekvieną rytą ir vakarą vaikui išsivalius dantis kalendoriuje užlipinkite linksmą lipduką, o po mėnesio taisyklingo dantų valymosi galite vaiką nustebinti maža dovanėle. Taip pat norėdami, kad vaikas pakankamai laiko valytųsi dantis, pasirinkite dantų valymosi dainelę. Tai gali būti bet kokia mėgstama vaiko daina, kuri trunka ilgiau nei dvi minutes. Grojant muzikai, valytis dantis vaikui taps smagiu užsiėmimu.

Supažindinkite vaikus su burnos higienos svarba

Tėvams būtina vaikus supažindinti su burnos higienos svarba, paaiškinti, kas gali nutikti, jei reguliariai nebus prižiūrimi dantys. Didžiausia klaida, kurią daro tėvai – gąsdina, jog suskaudus dantukui, vaikui reikės apsilankyti odontologo kabinete. Dėl šios priežasties vaikai nuo mažens bijo odontologų. Pirmą kartą vaiką nuvesti pas odontologą patartina, kol jis nesiskundžia dantų skausmu. Apsilankius profilaktiškai apžiūrai, vaikas supras, kad odontologas nekelia jokio siaubo. Siekiant vaikus sudominti burnos higienos svarba „Dantų estetikos“ klinikoje organizuojama edukacinė programa, kurios metu burnos higienos specialistė pasakoja vaikams kaip tinkamai prižiūrėti dantukus ir aprodo naujausiąją specializuotą įrangą.

REGISTRUOTIS VIZITUI