Individualiai Jums sukurtos sportinės dantų kapos

Sportines dantų apsaugos kapas turėtų naudoti visi – tiek vaikai, tiek suaugusieji, kurie užsiima sporto ir aktyvaus laisvalaikio šakomis, turinčias rizikos dantų traumoms. Prie rizikos priskiriami:

  • Kontaktinis sportas: boksas, imtynės, dziudo, karate ir pan.;
  • Komandinis sportas: krepšinis, ledo ritulys, futbolas, rankinis ir pan.;
  • Aktyvus laisvalaikis: skvošas, riedlentės, riedučiai, jodinėjimas ir pan.

Kodėl sportuojant reikia naudoti sportinę dantų apsaugos kapą? 

Sportinės dantų apsaugos kapos padeda sumažinti lūpų, liežuvio, burnos minštųjų audinių sužalojimų riziką. O svarbiausia, galima išvengti danties išmušimo, nuskilimo, danties nervo pažeidimo ar žandikaulio lūžio.

Kuo skiriasi individuali sportinė dantų apsaugos kapa nuo kapos, kurias galima įsigyti sporto prekių parduotuvėse?

Parduotuvėse parduodamos universalios dantų apsaugos kapos, kurios neužtikrina visapusės dantų ir aplinkinių audinių apsaugos, nes jos nėra tinkamai pritaikytos prie dantų ir sukandimo, todėl galima susidurti su didesne rizika pažeisti dantis sporto ar žaidimo metu. Taip pat, parduotuvėje įsigytos kapos gali nesunkiai iškristi iš burnos kontakto metu. Tuo tarpu klinikoje gaminamos sportinės apsaugos dantų kapos pritaikomos individualiai pagal paciento dantis ir sukandimą. Kelios priežastys, kodėl individuali sportinė kapa yra geriausias pasirinkimas:

  • maža tikimybė, kad burnos apsaugos priemonė iškris;
  • burnos apsauga yra itin patogi;
  • geresnė ir efektyvesnė dantų apsauga;
  • pagaminta ir patvaresnės, tačiau visiškai nekenksmingos medžiagos.

Kaip veikia sportinė apsauginė dantų kapa?

Individualiai gaminama sportinė kapa gali būti skirta viršutiniam žandikauliui arba dviguba – abiem žandikauliams. Tokia kapa visiškai atitinka Jūsų sukandimą, todėl suteikia komfortą ir ypač gerą apsaugą. Kontakto metu, susitrenkus, visa smūgio jėga tenka kapai, kuri amortizuoja, sušvelnina ir paskirsto smūgio jėgą į kapą. Taip yra išvengiama lūpos ar skruostų gleivinės prakirtimo į dantis.

Kaip gaminama individuali sportinė kapa? 

Jums prireiks vos 2 vizitų pas odontologą. Pirmo vizito metu įvertinama dantų ir žandikaulių būklė ir nuimami dantų atspaudai. Tuomet darbą perima mūsų patalpose esanti dantų technikų laboratorija, kuri pagal atspaudus ir sąkandį pagamina kapą, naudojant sertifikuotas Vokietijos gamintojų medžiagas. Antro vizito metu gyd. odontologas pamatuoja ir atiduoda Jums pagamintą sportinę apsauginę dantų kapą. 

Turite klausimų? Registruokitės konsultacijai, kurios metu su gyd. odontologu aptarsite eigą, kainas ir išsirinksite Jums patraukliausią pasiūlymą.

Dantų estetika“ – visos odontologinės paslaugos
Aukštaičių g. 62A, Kaunas
Registracija: +370 600 25559
REGISTRUOTIS VIZITUI