Kaip mityba veikia mūsų dantis?

Tinkama, subalansuota mityba vienas svarbiausių geros savijautos faktorių. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad mityba taip pat stipriai veikia ir mūsų dantų būklę. Netinkamai maitinantis neigiamai paveiksite dantis – pažeisite emalį, pradės kraujuoti dantenos bei gesti dantys.

Cukraus žala dantims

Turbūt dauguma jau vaikystėje yra girdėję apie cukraus žalą mūsų dantims. Tačiau kyla klausimas, kaip jis veikia dantis? Burnos bakterijoms skaidant cukrų susidaro rūgtis, kuri tirpdo apsauginį emalio sluoksnį ir taip randasi ėduonis ir ertmės dantyse.

Nors dauguma ir žino, kad cukrus kenkia mūsų organizmui ir dantims, tačiau pasaulyje cukraus suvartojimas yra milžiniškas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad cukraus nėra suvartojama labai daug, tačiau, jei išsamiau paskaitytume produktų etiketes, pamatytume, kad cukraus gausu net dietiniuose ar liesuose produktuose, kurie gali pasirodyti sveiki.

Produktai žalingi mūsų dantims

Nieko nestebina, kad ledinukai, irisai, konditeriniai gaminiai ir kiti produktai, kurie savo sudėtyje turi daug baltojo cukraus kenkia dantims. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad vartojant gazuotus, saldintus, savo sudėtyje kofeino turinčius gėrimus, taip pat burnos ertmėje randasi rūgšti terpė.

Tyrimai parodė, kad produktai, kurie savo sudėtyje turi daug krakmolo taip pat kuria palankią terpę bakterijų atsiradimui, nes šie produktai klampūs, ilgai išsilaiko ant dantų paviršiaus ir padeda daugintis bakterijoms. Tai tokie maisto produktai, kaip bulvių traškučiai, makaronai, balta duona, pyragai.

Dantims kenkia ir kai kurie maisto produktai, kurie mūsų organizmui yra naudingi – tai citrusiniai vaisiai. Per didelis jų kiekis gali pažeisti emalį. Nustatyta, kad didžiausią žalą dantims daro greipfrutų sultys. Žinoma, nereiškia, kad šio vaisiaus būtina atsisakyti, tačiau vartokite jį saikingai, taip pat suvalgę citrusinių vaisių burną išsiskalaukite vandeniu.

Maistas naudingas dantims

Dantims itin naudingas pienas ir jo produktai, nes jų sudėtyje gausu kalcio ir fosforo. Šie mineralai padeda sustiprinti dantis ir palaikyti baltą spalvą. Suvalgius rūgštaus maisto patartina išgerti šiek tiek pieno arba suvalgyti gabalėlį sūrio, nes šie produktai atstato burnos pH, naikina bakterijas. Taip pat dantims išlikti stipriems ir sveikiems padeda daržovės, kuriose gausu vitamino A, tai morkos, kopūstai, moliūgai, brokoliai. Įvairūs vaisiai, kuriuose yra vitamino C, naudingi mūsų dantenoms. Jei organizmas gauna per mažai šio vitamino, dantenos tampa jautrios, pradeda kraujuoti.

REGISTRUOTIS VIZITUI