Individualios dantų apsaugos sportuojantiems

             Sportines dantų apsaugos kapas turėtų naudoti visi – tiek vaikai, tiek suaugusieji – kurie žaidžia kontaktines sporto šakas, tokias kaip futbolas, boksas, ledo ritulys, krepšinis ar kovos menai. Tačiau net ir tiems, kurie užsiima nekontaktine sporto šaka (pavyzdžiui, gimnastika) ir bet kokia aktyvaus laisvalaikio veikla (pavyzdžiui, riedlentės, kalnų dviračių sportas), kuri gali sukelti burnos sužalojimo pavojų, būtų naudinga dėvėti apsauginę burnos kapą.

 

Kodėl sportuojant reikia naudoti burnos apsaugą?

Kadangi nelaimingi atsitikimai, traumos gali įvykti bet kokio fizinio krūvio metu, individualios burnos apsaugos priemonės naudojimo pranašumas yra tas, kad ji gali padėti sumažinti lūpų, liežuvio, burnos minkštųjų audinių sužalojimų riziką. O svarbiausia, galima išvengti danties išmušimo, nuskilimo, danties nervo pažeidimo ar žandikaulio lūžio.

Sporto ir aktyvaus laisvalaikio šakos, turnčios rizikos dantų traumoms:

1. Kontaktinis sportas: boksas, imtynės, dziudo, karate ir pan.

2. Komandinis sportas: ledo ritulys, regbis, krepšinis, futbolas, rankinis ir pan.

3. Mėgėjiškas sportas ir laisvalaikis: MTB dviračiai, skvošas, riedlentės, riedučiai, jodinėjimas ir pan.

 

Parduotuvėje įsigytų burnos apsaugos priemonių rizika

Nors daugelis sportuojančiųjų dažniausiai dantų apsaugos kapą įsigyja parduotuvėje, tačiau jie gali nesuvokti rizikos. Jei parduotuvėje nusipirksite universalių dantų kapų, žinokite, kad dantys ir aplinkiniai audiniai nebus pilnai apsaugoti. Tokios kapos nėra tinkamai pritaikomos prie dantų ir sukandimo, todėl galima susidurti su didesne rizika pažeisti dantis sporto ar žaidimo metu. Taip pat, parduotuvėje įsigytos kapos gali nesunkiai iškristi iš burnos kontakto metu.

 

Kelios priežastys, kodėl individualios burnos apsaugos kapos yra geresnis pasirinkimas Jums ar Jūsų vaikams:

  • Maža tikimybė, kad burnos apsaugos priemonė reguliariai iškris.

  • Burnos apsauga yra itin patogi.

  • Geresnė ir efektyvesnė dantų apsauga

  • Pagaminta iš patvaresnės, tačiau visiškai nekenksmingos medžiagos

  • Kaip veikia sportinė apsauginė dantų kapa?

 

Individualiai gaminama sportinė kapa gali būti skirta viršutiniam žandikauliui arba dviguba – abiem žandikauliams. Tokia kapa visiškai atitinka Jūsų sukandimą, todėl suteikia komfortą ir ypač gerą laikomumą burnoje ir žinoma, apsaugą.  Kontakto metu, susitrenkus, visa smūgio jėga tenka kapai, kuri amortizuoja, sušvelnina bei paskirsto smūgio jėgą į kapą. Taip yra išvengiama ir lūpos ar skruostų gleivinės prakirtimo į dantis.

 

Kaip gaminama individuali sportinė kapa?

Jums prireiks vos 2 vizitų pas odontologą. Pirmo susitikimo metu įvertinama dantų ir žandikaulių būklė bei nuimami dantų atspaudai. Tuomet darbą perima mūsų patalpose esanti dantų technikos laboraorija. Pagal dantų atspaudus ir sąkandį gaminama kapa, naudojant sertifikuotas Vokietijos gamintojų medžiagas.

Antro vizito metu gyd.odontologas pamatuoja ir atiduoda Jums jau pagamintą sportinę kapą.

 

Taigi, jau per trumpą laiką galite pasirūpinti savo dantų apsauga.

REGISTRUOTIS VIZITUI