Apie tarpdančių šepetėlius

Rūpinantis savo dantų švara neužtenka naudoti tik dantų šepetėlį.  Neatsiejama dantų valymo priemonė buvo ir tarpdančių siūlas. Bet žvelgiant į naujausiai atliktus ilgus tyrinėjimus, kodėl ėduonies nemažėja, buvo pastebėta, kad siūlas negali pilnai išvalyti visų tarpdančių.  Pažangiausia priemonė – tai tarpdančių šepetėliai.  

Tai maži, cilindro arba trapecijos formos šepetėliai, susuktais šereliais. Jų storio diametras yra įvairus, kad galėtumėte pilnai išvalyti visus tarpdančius.  Šepetėlių dydžius geriausiai parinks burnos higienistas.

Prieškrūminių ir krūminių dantų paviršiai tarpdančiuose, dantenų srityje,  turi natūraliai susiformavusias nedideles įdubas, kuriose kaupiasi bakterijos ir apnašos.  Šios bakterijos per ilgesnį laiką ir įtakoja ėduonies ir gingivito atsiradimą. Valant siūlu, jis tiesiog praslysta pro įdubas ir negali pašalinti ten esančių apnašų.  Siūlas tinkamas naudoti nebent priekinių dantų srityje, jei netelpa tarpdančių šepetėlis. 

Kaip naudoti tardančių šepetėlį?  Tinkamo dydžio šepetėlis yra lengvai, tiesia kryptimi įvedamas į tarpdantį prie pačių dantenų ir ta pačia kryptimi ištraukiamas. Taip pat valomi ir kiti tarpdančiai. 

Kaip veikia tarpdančių šepetėliai?   Vedant šepetėlį,  jo šereliai susiglaudžia, o įdubų vietose vėl išsiskleidžia,  taip pasiekdami visus paviršius,  pašalindami apnašas ir išardydami bakterijų kolonijas.   

Ar tinkamas tarpdančių šepetėlio dydis?  Idealiausiai dydį gali parinkti burnos higienistas, specialiu matuokliu išmatavus tarpdančių plotį. Su tinkamo dydžio šepetėliu įvedimo metu turite jausti nedidelį tamprumą, negali skaudėti. Jei netelpa, negrūsti šepetėlio per jėgą.  Per mažas šepetėlis įeis į tarpdantį itin lengvai, be tamprumo, bet tuomet šereliai neatliks savo funkcijos – nepasieks dantų paviršių. 

Kaip dažnai naudoti?  Tarpdančių šepetėlius patariama naudoti 1 kartą per dieną ir tai geriausia atlikti vakarais, prieš valant dantis vieno danties ar įprastu šepetėliu. 

Svarbu žinoti! Pradėjus valytis tarpdančius šepetėliu, nereikia išsigąsti, pastebėjus dantenų kraujavimą.  Tokiu būdu pilnai pasišalina bakterijos ir jau per 7 dienas kraujavimas praeina.  Problemiškesnės vietos gali išlikti ten, kur yra negydyti ėduonies židiniai, kabančios, nekokybiškos plombos ar protezai.

REGISTRUOTIS VIZITUI