Ar jau išbandėte vieno danties šepetėlį?

Šiais technologijų, mokslo ir visa ko tobulėjimo laikais rūpinimasis savo burnos sveikata išlieka toks pat svarbus kaip ir prieš kelis šimtus metų.  XXI amžiuje mes turime didžiulę galimybę rinktis iš gausybės burnos priežiūros priemonių. Dėl tokios įvairovės kartais patys žmonės pasimeta ir dantų priežiūrai renkasi daugiau reklamuojamas ar gražiau atrodančias individualios dantų priežiūros priemones. Bet dėl nežinojimo, netinkamai pasirinktas dantų šepetėlis gali sukelti net ir neigiamų padarinių

Pavyzdžiui, netinkamas arnekokybiškas net vidutinio kietumo šepetėlis, naudojamas ilgesnį laiką ir atliekant stiprius, netaisyklingus dantų valymo judesius, gali sąlygoti dantenų atsitraukimą, pastovų uždegimą ir dantų jautrumą.  Kaip išvengti tokių pasekmių, visada gali patarti burnos higienistas konsultacijos metu.

Dantų šepetėlių rūšių yra labai daug: tai įprasti dantų šepetėliai, elektriniai (rotaciniai arba vibruojantys), vieno danties šepetėlis, tarpdančių, išimamiems protezams valyti skirti kietais šereliais šepetėliai.

Geriausiai apnašas nuvalantis, nedirginantis dantenų ir netraumuojantis dantų, yra vieno danties šepetėlis. Jau pats pavadinimas išduoda jo funkciją ir išvaizdą. Nuo įprasto šepetėlio jis skiriasi tik valymo galvute: ji apvali, nedidelė, iki 5mm skersmens, su nemažu kiekiu suspaustų šerelių.  Šiuo šepetėliu yra atliekami švelnūs valomieji judesiai, šepetėlį vedant palei dantenų kontūrą pirmyn ir atgal po 3-4 judesius kiekvienoje danties pusėje.  Ir taip po vieną dantį išvaloma visa burna. Toks dantų valymasis kaip ir su įprastu šepetėliu, užtrunka apie 2 minutes. Sunkioji dalis – tai pačiam pacientui išsiugdyti naują dantų valymo techniką. Bet dauguma tai išbandę ir pajutę įdėtų pastangų dėka valymosi kokybę ir pagerėjusią burnos sveikatą, džiaugiasi tokia paprasta dantų valymosi metodika.

Vieno danties šepetėlio privalumai:

  • Puikiai nuvalo susidariusias minkštas dantų apnašas.
  • Nedirgina dantenų (ypač esant dantenų uždegimui).
  • Netraumuoja danties paviršiaus (aktualu turintiems jautrių dantų kaklelių)
  • Lengvai išvalomi net ir sunkiai pasiekiami dantų paviršiai (protiniai, susigrūdę dantys)
  • Lengvesnė dantų priežiūra nešiojantiems breketus ar kitas ortodontines sistemas.

Svarbu žinoti, kad kartu su vieno danties šepetėliu, būtina naudoti ir tarpdančių šepetėlius ar siūlą (rekomenduojama tik priekinių dantų srityje, jei netelpa tarpdančių šepetėlis), kuriuos parenka burnos higienistas.

REGISTRUOTIS VIZITUI