Vienmomentė dantų implantacija užtikrina greitą ir neskausmingą rezultatą

Vienmomentė implantacija yra viena pažangiausių klinikinių procedūrų, kuomet to pačio vizito metu gydytojas odontologas-implantologas atraumatiškai, t.y. nenaudodamas grubios jėgos ir judesių, pacientui pašalina sugedusį, lūžusį arba gydymui  netinkantį dantį su visa šaknimi ir į pašalintos šaknies vietą įveda implantą. Apie šio metodo ypatumus mielai sutiko papasakoti gydytojas odontologas-implantologas Kęstutis Gronskis.

Neskausmingai užtikrinamas funkcionalumas ir estetika
Implantologijos, protezavimo ir dantų priežiūros centre „Dantų estetika“ dirbantis gydytojas odontologas-implantologas Kęstutis Gronskis pabrėžia, jog vienmomentė implantacija yra minimaliai invazyvi procedūra, nes paprastai  jos metu neatliekami pjūviai dantenose, dirbama tik per tą sritį, kur buvo pašalinta danties šaknis. „Šaknies šalinimas ir implantacija atliekama vienu metu, tad sumažėja chirurginių procedūrų ir itin sumažėja nemalonių pooperacinių reiškinių tikimybė“, – patirtimi dalinasi K. Gronskis. Anot gydytojo, po vienmomentės implantacijos nemalonūs reiškiniai (kraujavimas, patinimas, skausmas) yra minimalūs, bet dažniausiai jų visai nėra.
Dar vienas didelis privalumas – implanto prigijimo laikotarpis, kuris sutrumpėja beveik dvigubai. Gydant konservatyviai ir pašalinus šaknį įprastai, reikia laukti 3-4 mėnesius, kol pašalintos šaknies srityje  pilnai susiformuoja kaulas. Tik tuomet galima implantacija, po kurios vėl reikia laukti 2-3 mėnesius (arba ilgiau, jei atliekamos kaulo priauginimo procedūros), kol implantas prigyja kaule ir tokį implantą galima protezuoti atstatant dirbtiniu dantimi – vainikėliu. Todėl konservatyvus gydymas gali užtrukti mažiausiai 5 mėnesius, o atlikus vienmomentės implantacijos procedūrą šis laikotarpis sutrumpėja ir iki danties vainikėlio atkūrimo  belieka laukti apie 3 mėnesiu.

 

Metodo pranašumai akivaizdūs
K. Gronskis patikina, jog vienmomentės implantacijos metu nereikia atlikti  sudėtingų kaulo ir dantenų priauginimo procedūrų. „Labai dažnai, kol kaulas gyja po danties šaknies pašalinimo konservatyviu metodu, toje vietoje taip pat vyksta ir jo tirpimas, vadinamoji rezorbcija. Todėl net ir praėjus minimaliam gijimo laikotarpiui dažnai implanto įvedimo metu  tenka atlikti papildomą kaulinio audinio priauginimo procedūrą. Taip pat, tirpstant kaului, kartu žemėja ir savo išvaizdą praranda dantenos“, – sako odontologas-implantologas, kuris dar 2017-ųjų metų pabaigoje lankėsi Brazilijoje įsikūrusiame ILAPEO institute, kur intensyvaus kurso metu gilino savo žinias vienmomentės implantacijos srityje.
Renkantis implantacijos būdą. estetinis vaizdas yra vienas iš svarbiausių kriterijų. Būtent po vienmomentės implantacijos ir protezavimo jis visada yra geresnis, nes gijimo laikotarpiu kietieji audiniai (kaulas) ir minkštieji audiniai (dantenos) persitvarko visisiškai minimaliai. Tai leidžia pasiekti itin aukštus estetinius rezultatus, o tai ypatingai svarbu priekinių dantų srityje. K. Gronskis patikina, jog beveik visada po vienmomentės implantacijos galima pagaminti ir iįkart ant implanto  fiksuoti laikiną dantį ar dantis kelių mėnesių prigijimo laikotrapiui. Laikinas dantis prilaiko dantenas savo  vietoje, jos nesukrenta, o pats laikinas vainikėlis atrodo kaip natūralus nuosavas paciento dantis.
 Vienmomentę implantaciją galima taikyti ir viso žandikaulio gydymo atvejais, kai š šalinamos šaknys ir implantuojami mažiausiai keturi implantai, galintys išlaikyti fiksuotą laikiną tiltelį („All on 4“ technologija). Sėkmingai bendradarbiaujant gydytojams ir dantų technikams dažnai šį laikiną 10 ar 12 dantų tiltelį galima pagaminti tą pačią dieną, kuomet atliekama pati implantacija. Todėl pacientas ilgai nelaukęs gali džiaugtis estetika ir funkcija
Baigdamas pasakojimą apie vienmomentę dantų implantaciją gydytojas odontologas-implantologas Kęstutis Gronskis primena, jog kiekvienas žmogus yra individualus, todėl ir kiekviena situacija yra skirtinga bei unikali. Gydytojas yra vienas geriausių šios srities profesionalų Lietuvoje, jis nuolat bendrauja su kolegomis iš viso pasaulio ir remdamasis moksliniai tyrimais patvirtina, jog praktikoje pasitaiko labai mažai atvejų, kuomet vienmomentė implantacija yra negalima. Apie tai, ar Jūsų atvejis yra tinkamas šiai procedūrai, turėtų konsultuoti implantuojantis gydytojas, tad mielai kviečiame registruotis nemokamai konsultacijai mūsų klinikoje jau dabar. 

REGISTRUOTIS VIZITUI