Odontologų kongresas Olandijoje

Klinikos vadovė Sandra Čepulkauskienė ką tik grįžo iš Amsterdamo, kur dalyvavo EuroPerio9 renginyje. Tai jau tradicija tapęs 9-asis tarptautinis kongresas, kviečiantis tobulėti ir dalintis patirtimi gydytojus odontologus, periodontologus, burnos chirurgus bei burnos higienistus.

Šiemet šis renginys į Olandijos sostinę sutraukė daugiau kaip dešimt tūkstančių dalyvių iš viso pasaulio. Iš Lietuvos tobulėti vyko 73 specialistai. Viena jų – burnos higienistė Sandra Čepulkauskienė, kuri tik grįžusi iš kongreso žiniomis apie naujienas odontologijos srityje mielai dalinosi su kolegomis ir klinikos pacientais.
Amsterdame pranešimus skaitė aukščiausios kvalifikacijos lektoriai, o paskaitų temos apėmė nuo mitybos įpročių ir jų įtakos burnos būklei, bakterijų ir mikroorganizmų poveikio periodonto ligoms iki klinikinių atvejų analizės, gydymo būdų, implantacijų pavyzdžių.

Anot specialistės, daug dėmesio buvo skirta peri-implantito profilaktikai bei kaip atpažinti ligos simptomus kuo ankstesnėje stadijoje. 
Pasakodama apie įsp9džius S. Čepulkauskienė kelis kartus akcentavo temų įvairovę ir burnos būklės bei gyvenimo būdo sąsajos. Pavyzdžiui, kongreso metu buvo pristatytas įdomus tyrimas, kokią įtaką periodonto ligoms turi viršsvoris. Pateikti duomenys rodo, kad pastaruosius 25 metus visame pasaulyje didėja maisto porcijos, mažėja žmonių fizinis aktyvumas ir daugėja viršsvorį turinčių žmonių skaičius.

Taigi sveikas gyvenimo būdas yra vienas iš sveikos šypsenos garantų. Jei norite daugiau apie tai sužinoti arba su burnos priežiūros profesionalais kasdien padiskutuoti Jums aktualioms temoms, prisijunkite prie :Facebook“ grupės „Nusišypsok“.

REGISTRUOTIS VIZITUI