ORTODONTINIS GYDYMAS

Kreivai sudygę dantys, netaisyklingas sąkandis ar dantų padėtis dažniausiai yra ištaisomos ir išgydomos problemos. Jų šalinimas apibrėžiamas atskira odontologijos šaka: ortodontiniu gydymu.

Ortodontinis gydymas taikomas įvairaus amžiaus pacientams: vaikams nuo 7–13 metų, suaugusiesiems ir vyresniojo amžiaus žmonėms.

Priežastys, dėl kurių formuojasi netaisyklingas sąkandis:

    • genetika,
    • žalingi įpročiai (kvėpavimas pro burną, netaisyklingas rijimas, netaisyklinga liežuvio padėtis, nykščio čiulpimas vaikystėje, griežimas dantimis),
    • per anksti iškritę ar išrauti dantys,
    • traumos.

Ortodontinio gydymo būdai:

  • ORTODONTINĖS PLOKŠTELĖS – tai išimamas plastikinis aparatas, skirtas žandikauliui plėsti, vietai, skirtai nuolatiniams dantims dygti, formuoti. Plokštelė nešiojama visą parą ir išimama tik valgant ir valantis dantis. Gydymas trunka apie metus ir yra efektyviausias 7–10 m. amžiaus vaikams;
  • BREKETAI – tai nenuimamas ortodontinis aparatas, fiksuojamas ant dantų paviršiaus visam gydymo laikui ir nuimamas jam pasibaigus. Gydymo trukmė priklauso nuo atvejo sudėtingumo, paciento amžiaus ir bendradarbiavimo.

Breketų tipai:

METALINIAI

Jie pagaminti iš aukštos kokybės metalo lydinių, todėl yra tvirti, atsparūs lūžiams ir skilimams. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad tokie breketai gana aiškiai pastebimi. Tačiau tokios gydymo priemonės kokybės ir kainos santykis – ypač geras.

KERAMINIAI

Šie breketai vis labiau populiarėja dėl estetikos, nes jie mažiau pastebimi. Gydymas keraminiais breketais trunka keliais mėnesiais ilgiau negu metaliniais, o nulūžusį ir įskilusį breketą reikia pakeisti nauju. Kaina, lyginant su metaliniais – didesnė. Keraminius breketus galima klijuoti ant visų dantų arba tik ant priekinių, o mažiau matomose vietose naudoti metalinius breketus.

BELIGATŪRINIAI

Tokie breketai išsiskiria tuo, kad lankas tvirtinamas specialiu užraktu. Be to, gydymas šiais breketais trunka trumpiau, o pas ortodontą lankytis reikia rečiau negu gydant kitomis sistemomis. Naudojant beligatūrinius breketus jaučiamas mažesnis diskomfortas, privalumas yra ir lengvesnė jų priežiūra.

SAFYRINIAI

Tai labai estetiška breketų rūšis, praktiškai nepastebima ant dantų, nes atspindi natūralią dantų spalvą. Visos kitos jų savybės, privalumai ir trūkumai yra panašūs į keraminių breketų.

  • KAPOS – tai skaidrios, individualiai gaminamos plokštelės, nešiojamos visą parą ir išimamos tik valgant ir valantis dantis. Gydymas trunka nuo 1 iki 3 metų – tai priklauso nuo situacijos sudėtingumo.

Dantų tiesinimo kapomis privalumai:

    • praktiškai nematomos;
    • beveik nesukelia diskomforto;
    • retesnis vizitų skaičius (nes vizitai skiriami kas 2–3 mėn.);
    • patogu keliaujantiems žmonėms.

Palyginimas

KAPOSBREKETAI
Praktiškai nematomosNet ir keraminiai/estetiniai breketai yra pastebimi
Retesni vizitai– galima aktyviai keliauti, gyventi užsienyjeKas 1 mėn. būtini reguliarūs vizitai pas ortodontą
Mažiau skausmoPo kiekvieno breketų paveržimo diskomfortas jaučiamas bent savaitę
Lengvesnė priežiūraPo valgio tarp breketų lieka maisto likučių, kuriuos būtina išvalyti kiekvieną kartą
Galima valgyti viskąNešiojant breketus reikia vengti kietų maisto produktų
Tokių situacijų su kapomis nebūnaPacientai dažnai skundžiasi: „Gydytojau, man duria, braižo, nukrito breketas…“
Ne visais atvejais galima taikyti, bet tinka daugumaiSprendimas sudėtingiausiais atvejais, suteikiantis daugiau galimybių

KIEK LAIKO PAPRASTAI TRUNKA ORTODONTINIS GYDYMAS?

Vidutinė ortodontinio gydymo trukmė – 1,5–3 metai, priklausomai nuo atvejo sudėtingumo, pasirinkto gydymo būdo ir Jūsų pareigingumo.

Ortodontinis gydymas visada susideda iš dviejų gydymo fazių:

    • Aktyvios: šiuo periodu reikia lankytis pas gydytoją ortodontą vidutiniškai kas 4–8 savaites.
    • Pasyvios (retencijos): šiuo periodu reikia lankytis pas gydytoją ortodontą vidutiniškai kas 6–12 mėn., t. y. 1–2 kartus per metus.

„Dantų Estetikos“ specialistų rekomendacija

Patariame vaikus į konsultaciją atvesti, kai jie sulaukia 7–8 m., nes tuo metu itin aktyviai formuojasi dantų lankai, auga žandikauliai. Laiku pastebėjus, kad sąkandis yra netaisyklingas ar trūksta vietos nuolatiniams dantims, ir pritaikius tinkamą ortodontinį gydymą, problemas galima sėkmingai išspręsti. Ortodontinis gydymas ypač efektyvus vaiko augimo periodu.

DUK

Kiek laiko dažniausiai trunka sąkandžio korekcija breketais?

Gydymo trukmė priklauso nuo individualaus atvejo, pasirinktos gydymo metodikos, tačiau vidutinė ortodontinio gydymo trukmė yra 2 metai.

Kiek laiko išlieka gydymo rezultatai? Kaip dažnai reikia lankytis pas gydytoją ortodontą nuėmus breketus?

Jei laikomasi gydytojo nurodymų, rezultatai išlieka visą gyvenimą.

Po aktyvaus gydymo visada seka palaikomasis periodas. Viršutinio ir apatinio žandikaulio dantims stabilizuoti klijuojama vielutė visam gyvenimui. Nakties metu nešioti skirtos plokštelės arba kapos taip pat yra pritaikomos abiem žandikauliams . Pirmus metus jos užsidedamos kiekvieną naktį, vėliau kas antrą naktį, ir po kurio laiko jų naudoti nebereikia.

Vizitų poreikį situacijai stebėti individualiu atveju rekomenduoja gydytojas, vidutiniškai tai būna 2–3 kartai per metus.

Ar breketai nepakenkia dantų emaliui?

Mokslinių tyrimų duomenimis, breketų klijavimas danties nepažeidžia. Breketai ant dantų tvirtinami specialia plomba (klijais). Emalio pažeidimai atsiranda dėl nepakankamos burnos ertmės higienos. Taigi, svarbu kruopščiai dantų šepetėliu valyti aplink breketus, po viela, nes būtent ten kaupiasi apnašas.

Taip pat rekomenduojame kas 4–6 mėn. atlikti  profesionalią burnos higieną.

Ar gali pradėtą ortodontinį gydymą tęsti kitas gydytojas ortodontas?

Kiekvienas gydytojas turi savo breketų sistemą, klijavimo, gydymo metodiką, todėl normalu, kad kitas gydytojas gali atsisakyti tęsti pradėtą gydymą. Juolab kad gydytojas, perėmęs kito pradėtą gydyti žmogų, tampa atsakingu už rezultatą.

Jeigu norite pakeisti gydytoją, privalote turėti visą pradinę dokumentaciją – modelius, rentgeno nuotraukas, kortelę, gydžiusio ortodonto siuntimą (kaip patvirtinimą, kad nelikote įsiskolinę už Jums atliktas paslaugas).

Kas yra nematomas dantų tiesinimas?

Dantų tiesinimas kapomis – tai nauja, pažangiausias technologijas pritaikiusi, patogi dantų padėties koregavimo sistema. Naudojant ją, dantys švelniai stumiami į taisyklingą padėtį.

Kaip nešioti kapas?

Kiekviena kapa keičiama kas 7–14 dienų. Priemonė nešiojama 22 valandas per parą. Kapą rekomenduojama išsiimti valgant, valantis dantis ar valandai – dviem, jei planuojama dalyvauti svarbiame susitikime, fotografuotis ar pan.

Kokie galimi nepatogumai nešiojant kapas?

Pirmosiomis gydymo dienomis gali būti sunkiau kalbėti, tačiau per kelias dienas liežuvis pripranta ir kalbama įprastai. Kaskart pakeitus kapą nauja, gali būti jaučiamas nedidelis diskomfortas, skausmas, kuris praeina per 1–5 dienas.

Kaip prižiūrėti kapas?

Kapas reikia valyti šaltu vandeniu ir paprastu dantų šepetėliu, papildomai naudokite dantų pastą. Po valgio, prieš dedantis kapą, dantis reikia išvalyti šepetėliu ir tarpdančių siūlu. Išimta kapa turi būti laikoma specialioje dėžutėje.

Ko nerekomenduojama daryti nešiojant kapas?

Nerekomenduojama valgyti ar gerti karštų maisto produktų, nes kapos gali deformuotis. Taip pat nerekomenduojama rūkyti, nes gali pakisti kapos spalva, ji galiprarasti skaidrumą. Nešiojant kapas nepatartina kramtyti kramtomosios gumos.

Eil. Nr. Paslauga Kaina (€)
1 Individualios burnos higienos instruktažas NEMOKAMA
2 Specialisto konsultacija 30 Eur
3 1 žandikaulio breketai nuo 595 Eur
4 1 žandikaulio pirminio gydymo planavimas trimatėje erdvėje AIRCHECK 950 Eur
5 INVISALIGN kapos vienam žandikauliui (priklauso nuo kapų kiekio) 1474 Eur
6 2 žandikaulių pirminis gydymo planavimas trimatėje erdvėje AIRCHECK nuo 1115 Eur
7 INVISALIGN kapos dviems žandikauliams (priklauso nuo kapų skaičiaus) nuo 2112 Eur
8 1 žandikaulio ORDOLINE pirminio gydymo planavimas 3D erdvėje nuo 395 Eur
9 ORDOLINE kapos vienam žandikauliui (priklauso nuo kapų skaičiaus) 1374 Eur
10 2 žandikaulių ORDOLINE pirminio gydymo planavimas 3D erdvėjei nuo 535 Eur
11 ORDOLINE kapos dviems žandikauliams (priklauso nuo kapų skaičiaus) nuo 975 Eur
12 Kontroliniai vizitai (visam laikotarpiui) (gydymui kapomis) 260 Eur
13 Sagučių nuėmimas (gydymui kapomis) 61 Eur
14 Fiksuotas reteineris 89 Eur

Video galerija

REGISTRUOTIS VIZITUI