Dantenų plastika

Tai dantis supančių minkštųjų audinių (dantenų) priauginimas, korekcija aplink dantis ir implantus. Ši procedūra padeda ne tik sukurti dailesnę šypseną, bet ir apsaugoti dantis nuo pernelyg didelio jautrumo, uždegimų, o žandikaulį – nuo nykimo.

Dantenų plastikos gali prireikti dėl daugybės priežasčių, pavyzdžiui: uždegimo, traumų, netinkamo dantų valymo, netaisyklingai prasikalusių dantų ar tiesiog norint užtikrinti saugius ir estetiškus implantacijos rezultatus.

Priklausomai nuo situacijos, gali prireikti dirbtinių dantenų, natūralaus audinio persodinimo arba korekcijos lazeriu / chirurginiu būdu.

Dantenų plastika atliekama:

    • Po dantų implantavimo procedūros. Aplink implantus sukuriamos fiksuotos, prisitvirtinusios dantenos, kurios judant lūpoms ir liežuviui išlieka stabilios. Jos apsaugo nuo audinių aplink implantą uždegimo, aplinkinio kaulo netekimo ir paties implanto praradimo.
    • Esant nuo dantų atsitraukusioms dantenoms (recesijoms), kuomet apsinuogina pavienių ar kelių dantų kakleliai ir šaknys. Tokiu būdu atstačius dantenų aukštį ne tik sugrąžinamas estetinis dantų vaizdas šypsantis, bet ir ženkliai sumažėja šakninio karieso rizika, dantų jautrumas.

Klinikinis danties vainiko prailginimas atliekamas:

  • Prieš dantų protezavimą ar plombavimą, kai danties sienos slepiasi giliau po dantenomis.
  • Kai šypsantis matosi per daug viršutinio žandikaulio dantenų („danteninė šypsena“, išvertus iš anglų k. „gummy smile“) arba dantys vizualiai yra per trumpi.

Kartais užtenka visai nedaug, kad šypseną paverstume dar patrauklesne.

Svarbu žinoti

Minkštųjų audinių (dantenų) korekcijos procedūros nėra sudėtingos, kai jas atlieka patyrę specialistai. Visos šiuolaikinės periodontologinės procedūros atliekamos laikantis minimaliai invazyvaus, maksimaliai audinius tausojančio gydymo protokolo. Dėl to galite jaustis komfortiškai tiek per pačią procedūrą, tiek po jos. Be to, taip užtikrinamas ir greitas audinių gijimas.

DUK

Kiek kainuoja dantenų plastika?

Vienos kainos dantenų plastikos procedūroms taikyti neįmanoma – ji priklauso nuo individualių veiksnių. Tai – konkreti Jūsų dantenų būklė, atkuriamos ar kitaip koreguojamos dantenų dalies plotas, naudojamos medžiagos, metodai ir kt. Taigi, tikslią kainą kiekvienu atveju įvardina procedūrą atliksiantis gydytojas odontologas.

Ar tai skausminga procedūra?

Dantenų plastika atliekama taikant vietinę nejautrą. Dėl to procedūros metu nejausite diskomforto. Po dantenų korekcijos gali būti juntamas skausmas, atsirasti patinimas – tokiu atveju derėtų vartoti gydytojo paskirtus vaistus.

Ką žinoti ruošiantis dantenų plastikai?

Gydytojas odontologas turi būti informuotas apie Jūsų sveikatos būklę, jei sergate diabetu, širdies ir kraujagyslių ar kitomis ligomis, kurios gali paveikti procedūrų ar gijimo eigą.

 

Prieš dantenų korekciją ir jų gijimo metu primygtinai prašome nerūkyti – rūkymas gali apsunkinti gijimą, kliudyti pasiekti geriausius funkcinius bei estetinius rezultatus.

Per kiek laiko sugyja dantenos?

Paprastai tam prireikia 1–2 savaičių.

Kaip prižiūrėti dantenas po korekcijos?

Po procedūros venkite liesti koreguotas vietas – tiek liežuviu, tiek pirštais. Pirmąsias dienas venkite itin karšto ar šalto maisto, gėrimų, rinkitės lengvai kramtomus, nesūrius ir neaštrius produktus. Taip pat venkite gerti gėrimus per šiaudelį – siurbčiojimas gali išjudinti kraujo krešulius ir taip sukelti kraujavimą. 

 

Išsamiai apie visus priežiūros niuansus, taip pat ir apie dantų valymą po dantenų plastikos, papasakos Jūsų gydytojas. 

Ar dantenos po jų sumažinimo neatauga?

Ne, tinkamai atlikus procedūrą, dantenos ataugti neturėtų.

Video galerija

REGISTRUOTIS VIZITUI