Dantų balinimas namuose – svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti.

Visi norime turėti akinamai baltą šypseną. Tačiau vartodami kavą, arbatą, gazuotus gėrimus ir kitus danties spalvą keičiančius produktus neišvengiame dantų tamsėjimo. Dėl šios priežasties dauguma ieško nesudėtingų, nebrangių priemonių, kurios padėtų susigrąžinti baltą šypseną.

Dantų balinimas namuose

Internete galima rasti daugybę įvairių straipsnių apie nesudėtingą, nebrangų dantų balinimą namuose. Dažnai nurodoma, kad valant dantis citrinos rūgštimi, valgomąją soda, obuolių actu, kokosų aliejumi, anglimi, jie taps baltesni. Tačiau mokslininkai ištyrė, kad dantis gali balinti tik tos medžiagos, kuriose yra vandenilio arba karbamido peroksido.

Ši medžiaga balinimo metu skyla į vandenilį ir deguonį, kurie, nepažeisdami danties audinių, gali prasiskverbti į spalvą pakeitusį emalį, atpalaiduoti pigmento molekules ir pašviesinti dantį. Todėl naudodami citrinos rūgštį, valgomąją sodą ar kitas priemones ne tik nepasieksite norimo rezultato, bet galite sugadinti savo dantis. Naudojant šiuos produktus plonėja dantų emalis, pažeidžiamos dantenos.

Dantų balinimas kapomis

Jei norima dantis balinti namuose, odontologai rekomenduoja rinktis individualias kapas. Taip balinant dantis procesas gali užtrukti iki 10 dienų, o efektas bus pasiektas palaipsniui. Nors naudojant šias priemones balinimo efektas matomas, tačiau šis būdas taip pat turi minusų. Balinant dantis namuose nėra apsaugomos dantenos, nes namų sąlygomis neina jų izoliuoti. Taip pat balinant kapomis ne visuomet tinkamai naudojamos medžiagos, pavyzdžiui uždedama per daug balinančios pastos. O tai gali pakenkti jūsų emaliui bei sudirginti dantenų audinius. Per dažnas dantų balinimas namuose gali netolygiai nubalinti dantis arba suteikti jiems nepageidaujamą melsvą atspalvį.

Norint pradėti dantis balinti namuose, rekomenduojama pasitarti su odontologu, jis įvertins jūsų dantų būklę, padės išsirinkti tinkamiausią balinimo būdą ir jūsų poreikius atitinkančias medžiagas.

Dantų balinimas odontologo kabinete

Vis dėlto, pats saugiausias balinimo būdas yra odontologijos kabinete. Tokia procedūra dažniausiai užtrunka 1-1,5 val. Jos metu yra pilnai izoliuojamos dantenos, todėl dantų jautrumo rizika ženkliai sumažėja. Mūsų klinikoje naudojama 6 proc. vandenilio peroksido balinimo medžiaga, todėl po šios procedūros balinimo efektas matomas iš karto.

Kreipkitės į „Dantų estetikos“ kliniką ir mes Jums padėsime visomis priemonėmis.

REGISTRUOTIS VIZITUI