Kaip išsirinkti tinkamus breketus?
Dar neseniai vienintelis pasirinkimas, norint tiesinti dantis, buvo metaliniai breketai. Dėl to daugelis vyresnio amžiaus žmonių atsisakydavo šio gydymo, nes manydavo, kad tokie breketai tinkami tik paaugliams. Tačiau šiomis dienomis, sparčiai tobulėjant ortodontijai, galima pasirinkti ir tokius breketus, kurių kitas asmuo net nepastebės.
Metaliniai breketai
Šie breketai yra patys populiariausi pasaulyje. Jie gaminami iš aukščiausios kokybės nerūdijančio plieno, o prie danties klijuojami su specialiais ortodontiniais klijais. Metaliniai breketai sujungiami metaliniu lanku, kuris kiekvieną kartą, atėjus pas ortodontą, yra trumpinamas. Nešiojant metalinius briketus gydymas dažniausiai trunka nuo 1, 5 iki 2 metų.
Šių breketų didžiausias privalumas, jog jie atsparūs lūžiams, skilimui, o breketui atlipus nuo danties, ortodontas problemą gali nesunkiai ir greitai išspręsti. Taip pat tokio tipo breketai yra pigesni lyginant su kitais. Metaliniai briketai tinkamiausias pasirinkimas ir tiems, kurie susidūrė su sudėtingesnėmis dantų ar žandikaulių problemomis.
Beligatūriniai breketai
Beligatūriniai breketai taip pat yra metaliniai, tačiau ant jų nededamos guminės juostelės arba metaliniai jungimai, nes šie breketai turi lanko fiksavimo mechanizmą. Šio mechanizmo pagalba dantys nuolat silpnai stumiami. Todėl dantų tiesinimo procesas vyksta greičiau, o žmogus jaučia mažesnį diskomfortą nei nešiojant klasikinius metalinius breketus. Kitas privalumas, kad nešiojant tokio tipo briketus pas ortodontą reikia lankytis daug rečiau. Dėl šios priežasties beligatūriniai breketai yra pamėgti užsienyje gyvenančių asmenų, kurie neturi galimybės dažnai apsilankyti pas savo ortodontą. Vis dėlto, šie briketai nėra tinkami visiems. Tik ortodontas įvertinęs jūsų dantų būklę gali nuspręsti ar tokio tipo breketai jums tiks.
Keramikiniai breketai
Šie breketai kartais vadinami estetiniais breketais. Breketų spalva pritaikoma prie danties atspalvio, todėl jie beveik nematomi. Šių breketų dydis, veikimo tipas ir gydymo laikas labai panašus į metalinių breketų. Tačiau tokio tipo breketai turi savų minusų. Keramikinės plokštelės yra daug trapesnės nei metalinės, todėl reikia atsargiau rinktis, tai ką valgote. Taip pat norint breketų spalvą išlaikyti tokią pat kaip ir danties, po kiekvieno valgio reikia juos valyti, kitu atveju, breketai gali pradėti geltonuoti.
Kaip išsirinkti tinkamus breketus?
Sužinojus breketų tipus, svarbu nustatyti savo prioritetus. Ar svarbiausia gydymo greitis, ar breketų matomumas, o gal kaina?
Taip pat prieš nusprendžiant kokių breketų norite, būtina apsilankyti pas ortodontą. Breketų pasirinkimas priklausys ir nuo jūsų dantų būklės. Todėl tinkamus briketus pasirinkti padės tik patyręs specialistas, įvertinęs jūsų dantų būklę.
Turite daugiau klausimų, susijusių su breketų pasirinkimu? Nedvejokite susisiekti su DANTŲ ESTETIKA komanda.