Protezavimas su implantais prieš protezavimą be implantų. Kuris būdas tinkamesnis Jums?

Protezavimas su implantais prieš protezavimą be implantų. Kuris būdas tinkamesnis Jums?

Dantų protezavimas – tai danties audinių ir sąkandžio atstatymas dantų plokštelės, vainikėlio, tilto ar implanto pagalba. Dantų protezavimas atliekamas netekus danties, restauruojant dantis arba norint estetiškai sutvarkyti šypseną.

Pagrindiniai dantų protezavimo privalumai – sugrąžinta natūrali ir visavertė kramtymo funkcija, estetiškai atrodanti ir pasitikėjimo savimi suteikianti šypsena.  

Pagrindiniai protezavimo būdai

Dantų protezai skirstomi į dvi pagrindines grupes – fiksuotus ir išimamus. Abu šie protezų tipai atlieka tą pačią funkciją, tačiau skiriasi gydymo trukme, ilgaamžiškumu, komfortabilumu bei pritaikomumu.

  • Išimami protezai

Išimami protezai naudojami tuomet, kai neįmanoma protezuoti fiksuotu būdu. Tokio tipo protezai tvirtinami apkabėlėmis arba specialiais užraktais. Jie gali būti daliniai – protezuojant kelių dantų grupę – arba pilni – protezuojant visą viršutinį ar apatinį žandikaulį.  

Pagrindinis išimamų protezų pliusas yra jų kaina, lyginant su fiksuotaisiais protezais. Tačiau jie reikalauja didesnės priežiūros, juos reikia plauti po kiekvieno valgio, naktį išsiimti. Taip pat su jais negalima kramtyti kieto maisto, o po 3 metų dėl natūralaus nusidėvėjimo plokštelę rekomenduojama perdaryti.

  • Fiksuoti protezai

Kaip iliustruoja protezų pavadinimas, fiksuotų protezų išskirtinumas jog jų savarankiškai neišsiimsite net ir norėdami – jie tvirtinami tiesiogiai ant Jūsų tikrųjų dantų arba implantų. Pagrindinės šių protezų rūšys – vainikėliai, protezų tiltai ir implantai.

Kiekvieną iš fiksuotųjų protezų tipų odontologas pritaiko atsižvelgiant į esamą Jūsų dantų būklę bei poreikius. Dantų vainikėlis naudojamas tada, kuomet stipriai pažeistam ir nušlifuotam dančiui reikia grąžinti kramtymo ir estetinės išvaizdos funkcijas. Tiltas tinkamas tik tuomet, kai norima atstatyti du ar daugiau dantų. Jie tvirtinami greta esančių nušlifuotų dantų. Na, o implantai tinkami tiek vieno, tiek kelių dantų protezavimui. Tai ilgaamžiškiausias, patvariausias protezavimo sprendimas, tačiau, kartu – ir ilgiausiai užtrunkantis gydymo procesas.

Protezavimas su implantais PRIEŠ protezavimą be implantų

Puikiai žinome, jog visų, su dantų protezavimu susidūrusių pacientų tikslas – fiksuoti, ilgaamžiai ir komfortabilumo jausmą užtikrinantys protezai. Tačiau kuo tarpusavyje skiriasi dantų vainikėliai ir tiltai nuo protezavimo su implantu?

DANTŲ ESTETIKA komanda pateikia keletą esminių jų tarpusavio skirtumų, privalumų ir trūkumų.

Protezavimas be implantų

  • Trumpas gydymo procesas. Pakanka 2-3 vizitų pas odontologą.
  • Užtikrina didesnį komfortą ir ilgaamžiškumą, nei paprastieji, išimami protezai. Įprastai gali tarnauti 10-15 metų.

Dantų vainikėliai ir protezų tiltai statomi ne ant implantų, o ant nušlifuoto natūralaus danties. Tai, lyginant su išimamomis protezų plokštelėmis, yra gana ilgaamžiškas sprendimas, galintis tarnauti net iki 15 metų. Tačiau kiekvienu individualiu atveju nusidėvėjimo laikas gali skirtis, tad dėl protezo būklės reikalinga reguliari odontologo konsultacija. Pagrindinis protezavimo be implantų privalumas – sąlyginai trumpas gydymo laikas. Vainikėliui ar tiltui gali pakakti 2-3 vizitų pas odontologą.

Vis tik, protezavimas ant nušlifuoto danties yra netinkamas susiduriant su paradontoze ar kitomis, su žandikaulio tirpimu susijusiomis dantų ligomis. Tiesa, tokiu būdu protezuojant šlifuojami ir greta esantys dantys, tad gali kilti grėsmė, jog bus pažeistas jų emalis.

Protezavimas su implantais

  • Ilgaamžiškumas. Tinkamai prižiūrimi gali tarnauti neribotą laiką.
  • Užtikrina maksimalų komfortą. Tinkamai atlikus protezavimą, implanto nejausite.
  • Sprendimas, esant kaulo tirpimui.
  • Statant implantą, nepažeidžiami aplink esantys dantys.

Pagrindinis protezavimo su implantais išskirtinumas yra tai, jog šis metodas suteikia galimybę atkurti visą dantį – nuo šaknies iki vainiko. Naudojant kitus būdus pavyksta atkurti tik danties vainikėlį.

Pasirinkus protezus ant implantų nešlifuojami šalia esantys dantys, todėl nėra grėsmės, jog bus pažeisti aplinkiniai dantys. Taip pat, protezuojant šiuo būdu burnos ertmėje atkuriamos natūralios sąlygos. Implantas savo funkcija atstoja natūralią mūsų danties šaknį, tad tokiu būdu sustabdomas kaulo nykimas prarasto danties vietoje. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti neribotą laiko tarpą, t. y. visą paciento gyvenimo laiką.

Vienintelis jų trūkumas prieš aukščiau minėtus protezavimo būdus – ilgesnis gydymo procesas. Įstatytas implantas turi prigyti, o tai vidutiniškai gali užtrukti 3-4 mėnesius.

REGISTRUOTIS VIZITUI