Endodontinis gydymas – tai dantų šaknų kanalų gydymas. Jis reikalingas tada, kai nuolatinių dantų pulpoje (danties šaknies kanalo viduje esančiame minkštajame audinyje) atsiranda infekcija ar uždegimas.

Pulpos uždegimą ar infekciją gali lemti įvairios priežastys:

    • įsisenėjęs ir negydomas dantų ėduonis;
    • patirtos dantų traumos;
    • dantų įtrūkimai ar įskilimai;
    • nekokybiškos ar senos dantų restauracijos priemonės (karūnėlės, laminatės ir kt.).

Ilgai negydomas danties kariesas leidžia infekcijai plisti, taip sukeldamas uždegimą – pulpitą. Tuomet jaučiame ūmų skausmą.

Simptomai, rodantys, jog reikia gydyti dantų šaknų kanalus:

    • ilgai trunkantis skausmas;
    • ūminis, aštrus, priepuolinis skausmas, kuris gali plisti į ausį;
    • skausmas, dažniausiai pasireiškiantis vakarais ar naktį;
    • nuolatinis, kartais maudžiantis ar plėšiantis, pulsuojantis skausmas.

Negydomi danties šaknies kanalai leidžia infekcijai plisti, tuomet ties šaknies viršūne, kaule, susiformuoja pūlinys. Tokiu atveju sukandant atrodo, kad dantis yra pakilęs, padidėja jo jautrumas. O jei per dantenų kišenę ar atsivėrusią fistulę (kanalėlį) išteka pūliai, skausmas slūgsta, bet ligą sukeliančios bakterijos veikia kaulą ir jį tirpdo.

Visais šiais atvejais yra būtinas endodontinis kanalų gydymas.

Gydymo metu pašalinamas pažeistas nervas, išvalomos ligą sukeliančios bakterijos ir specialia plombine medžiaga užpildomi kanalai.

Taip sugydytas dantis be vargo sukramto maistą ir atrodo estetiškai.

DUK

Ar atlikus šaknų kanalų gydymą reikalinga ypatinga dantų priežiūra,? Jei reikalinga, tai kokia?

Po endodontinio gydymo atstačius dantį nuolatinėmis restauracijos priemonėmis, jį reikia prižiūrėti taip pat, kaip ir kitus dantis.

 

Tačiau dantų šaknų kanalų gydymo metu ir po jo, tol, kol dantų vainikas nėra pilnai atkurtas nuolatine restauracija (plomba ar vainikėliu), rekomenduojama dantį saugoti, vengti juo kramtyti, kąsti kietą maistą, nes tai padidina lūžio riziką. Likusios danties sienelės gali lūžti, nes valant šaknų kanalus, kartu su nervu pašalinamos ir kraujagyslės, maitinančios dantį. Toks dantis yra daug trapesnis ir neatsparus lūžiams.

Kas gali būti juntama po danties kanalų užplombavimo?

Keletą dienų po atliktos procedūros dantį gali mausti ar atrodyti, tarsi dantis būtų „iškeltas”. Tai normali reakcija, kurią galima kontroliuoti įprastais vaistais nuo uždegimo („Ibuprofen“, „Nimesil“ ir kt.).

Ar dantų šaknų kanalų gydymas yra skausmingas?

Dauguma endodontinių procedūrų atliekamos naudojant nuskausminamuosius vaistus, todėl dantų šaknų kanalų gydymas yra neskausmingas.

Ar gali endodontinis gydymas išsaugoti nuosavą dantį?

Endodontinio gydymo metu iš danties pašalinama uždegimo pažeista pulpa, išvalomi ir suformuojami danties kanalai. Jie hermetiškai užpildomi plombine medžiaga. Endodontiškai gydytas dantis po kanalų plombavimo protezuojamas vainikėliu ar kita pasirinkta restauracija –  tam, kad jis būtų apsaugotas ir galėtų puikiai atlikti kramtymo funkciją. Taigi, hermetiškai užplombuoti kanalai su sandaria restauracijos priemone išsaugo nuosavą dantį.

Kitos pulpito atsiradimo priežastys gali būti danties traumos, skilimai, nekokybiškos ar senos dantų restauracijos.

Jei toliau leidžiame infekcijai plisti, tuomet ties šaknies viršūne, kaule, susiformuoja pūlinys. Žmogus sukandant jaučia tarsi pakeltą dantį, jautrumą. O jei per dantenų kišenę ar atsivėrusią fistulę išteka pūliai, skausmas slūgsta, bet patogeninės bakterijos veikia kaulą ir jį tirpdo.

Visais šiais atvejais yra būtinas endodontinis kanalų gydymas. Jo metu šalinamas pažeistas nervas, išvalomos patogeninės bakterijos bei užpildomi kanalai specialia plombine medžiaga. 
Taip sugydytas dantis pilnai atlieka kramtymo ir estetikos funkcijas.

Eil. Nr. Paslauga Kaina (€)
1 Individualios burnos higienos instruktažas NEMOKAMA
2 1 šaknies kanalo praėjimas nuo 39 Eur
3 Kanalo plombavimas (1 kanalas) 50 Eur
4 Kalcio hidroksido keitimas nuo 21 Eur
5 Kanalo pergydymas (1 kanalas) 91 Eur
REGISTRUOTIS VIZITUI