Dantų protezavimas: 5 dažniausiai užduodami klausimai

Nors dauguma mano, kad dantų protezai išsprendžia tik estetines dantų problemas, tačiau neatkūrus dantų susidursite su dar didesniais sunkumais – nebepajėgsite sukramtyti maisto, todėl gali sutrikti skrandžio veikla, jei netekote tik kelių dantų, likusieji patirs per didelę apkrovą, taip pat dantų netekimas sukelia ir žandikaulio tirpimą. Tirpstant kaului, sumažėja apatinio žandikaulio aukštis, jis pasistumia į priekį, įdumba skruostai ir todėl veidas atrodo daug senesnis.

Mūsų burnoje vykstantys procesai nėra paprasti, todėl žmonėms susidūrusiems su dantų protezavimu kyla daug klausimų. „Dantų estetika“ kolektyvas atsako į penkis dažniausiai pacientams kylančius klausimus apie dantų protezavimą.

1) Ar dantų protezavimas atliekamas tik vyresnio amžiaus žmonėms?

Išgirdus žodžius dantų protezai, turbūt ne vienam iš mūsų prieš akis iškyla vaizdinys – į stiklinę pamerkti protezai senjoro kambaryje. Vis dėlto, dantų protezavimas nėra skirtas tik senjorams. Ši procedūra gali būti atliekama įvairaus amžiaus žmonėms dėl pačių įvairiausių priežasčių – kai netenkama dantų, kai jie yra pažeisti arba atrodo neestetiškai.

2) Kokius protezus geriau pasirinkti – išimamus ar fiksuotus?

Protezai yra skiriami į dvi pagrindines grupes – išimami ir fiksuoti. Išimami protezai dažniausiai pasirenkami tuomet, kai nėra galimybės tvirtinti fiksuotų protezų. Šių protezų priežiūra yra sudėtingesnė – juos reikia valyti po kiekvieno valgio, miegant išsiimti, taip pat su jais negalima kramtyti kieto maisto. Vienintelis išimamų protezų privalumas mažesnė kaina lyginant su fiksuotais protezais.  

Fiksuoti protezai skirstomi į tris smulkesnes grupes – vainikėlius, laminates ir protezus ant implantų. Kokios rūšies fiksuotus protezus pasirinkti, geriausiai patars odontologas, įvertinęs jūsų dantų būklę. Aukštos kokybės fiksuoti protezai atstos jūsų natūralius dantis, atkurs kramtymo funkciją ir sukurs maksimalų estetinį vaizdą.

3) Ar kiti pastebės, kad esu su protezais?

Šiuolaikiniai odontologijos pasiekimai suteikia galimybę džiaugtis natūraliai atrodančia šypsena net su protezais. Pavyzdžiui, protezai ant implantų atitinka natūralų dantį, kadangi protezuojant šiuo būdu, dantis atkuriamas nuo šaknies iki vainiko. Dėl šios priežasties protezas atitinka tikro danties išvaizdą ir atkuria visas jo funkcijas.

4) Ar praradus vieną dantį gali būti atliekamas dantų protezavimas?

Dantų protezavimas gali būti atliekamas tiek praradus vieną dantį, tiek keletą. Jei ketinate protezuoti tik vieną dantį, patartina rinktis danties atkūrimą implantu. Kadangi protezuojant šiuo būdu nebus šlifuojami šalimais esantys dantys, taip pat implantas savo funkcija atstoja natūralią mūsų danties šaknį, tad tokiu būdu sustabdomas kaulo nykimas prarasto danties vietoje. Taip pat, atkuriama teisinga kramtymo funkcija, išvengiama šoninių dantų pasvirimo į tuščią tarpą.

5) Kaip prižiūrėti dantis atlikus dantų protezavimo procedūrą?

Protezų priežiūra skirsis nuo to, kokius protezus esate pasirinkę – fiksuotus ar išimamus. Išimamus protezus kiekvieną dieną būtina valyti dantų pasta, o po kiekvieno valgio juos patartina išplauti šiltu vandeniu ir išvalyti specialiu dantų protezų valymo šepetėliu. Fiksuoti protezai nereikalauja išskirtinės priežiūros. Juos prižiūrėti turite kaip savo natūralius dantis – du kartus per dieną dantis valykite dantų šepetėliu, naudokite dantų siūlą, tarpdančių šepetėlius ir vieno danties šepetėlį, pavalgę visuomet išskalaukite burną ir nepamirškite profilaktiškai, bent du kartus per metus, apsilankyti dantų higienos procedūroje.

REGISTRUOTIS VIZITUI