Dantų protezavimas

Mes suprantame, kad vizitas pas odontologą gali būti bauginantis ir keliantis įtampą. Tačiau galime patikinti, kad neverta jaudintis: dirbame su naujausia įranga ir technologijomis, kad užtikrintume geriausią kokybę bei rezultatus, tuo pačiu kiek įmanoma apsaugodami Jus nuo diskomforto ar skausmo.

SVARBU! Mes laikomės taisyklingo protezavimo principų. Pirmiausia išsamios konsultacijos ir pokalbio metu išsiaiškiname Jūsų lūkesčius, pageidavimus, o tuomet gaminame aptartus norus atitinkantį būsimų funkcionalių dantų projektą.

Dantų projektas – tai tarsi vizualizacija, kaip atrodytų Jūsų nauja šypsena. Tokį projektą galima koreguoti, kol galutinai nusprendžiate, jog estetinis vaizdas puikus. Be to, šį projektą gyd. odontologas ortopedas gali perkelti ant Jūsų dantų jų visiškai nešlifuojant. Taip galite „pasimatuoti“ savo būsimą šypseną. Tik tuomet, kai esate visiškai patenkinti būsimų dantų projektu, pradedamas pats dantų protezavimas. Toks tikslus protezavimo darbo suplanavimas leidžia Jums ramiai jaustis žinant, koks bus galutinis rezultatas.

Mūsų klinikos gydytojai gali pasiūlyti platų protezavimo paslaugų spektrą. Siekdami padėti, ne tik atliekame  mikroprotezavimo paslaugas, kuriomis galime atkurti nepriekaištingą dantų estetiką, bet ir sprendžiame itin sudėtingas problemas, atkurdami kramtymo ar kalbos funkcijas.

Dantų protezavimas – tai danties audinių ir sąkandžio atstatymas.

Protezavimui naudojami dantų restauracijos būdai:

  • Laminatės
  • Bemetalės keramikos, „E. max“ laminatės.
  • Užklotai
  • Vainikėliai
  • Cirkonio keramikos vainikėliai;
  • Cirkonio keramikos vainikėliai ant implantų;
  • Metalo keramikos vainikėliai.
  • Protezai
  • Viso žandikaulio protezas ant 4 arba daugiau impantų;
  • Išimami dantų protezai.

Mūsų klinikoje protezavimui naudojamos medžiagos:

  • cirkonio oksido keramika,
  • ,,E. max“ stiklo keramika.

Cirkonio oksido keramika – tai aukštos klasės protezavimo medžiaga, daug metų naudojama sąnarių, dantų ir kitokių protezų gamybai. Jis randamas žemėje, mineralo badelito pavidalu. Ši medžiaga – biologiškai inertinė, todėl organizmas ją priima kaip natūralią, savą.

Cirkonio keramikos protezų privalumai:

  • ypatingai tvirti,
  • atsparūs nusidėvėjimui,
  • pralaidūs šviesai,
  • pasižymi bioinertiškumu,
  • padeda atkurti natūralią danties anatominę formą,
  • atsparūs dideliam kramtymo krūviui,
  • reikalauja mažesnio kietųjų audinių šlifavimo,
  • neturi pilkos juostos prie dantenų krašto,
  • nesukelia dantenų uždegimo,
  • tinka tiek priekinių, tiek krūminių dantų protezavimui,
  • puikiai tinka vainikėlių ant implantų gamybai,
  • pasižymi puikiomis estetinėmis savybėmis,
  • nesukelia alergijos,
  • užtikrina pakankamą protezo retenciją.

Estetinis protezavimas presuota „E. max“ keramika

Ši keramika yra kelis kartus tvirtesnė už metalo ar bemetalės keramikos vainikėlius. Presuotos „E. max“ keramikos medžiagos pasižymi teigiamomis fizinėmis bei cheminėmis savybėmis – tai atsparumas nusidėvėjimui, reakcija į temperatūros pokyčius ir kt. Protezuojant šios rūšies vainikėliais, išgaunama išskirtinė estetika, tikslumas. 

„E. max“ keramikos privalumai:

  • ilgaamžis estetiškumas;
  • restauracijos tikslumas;
  • tvirtumas;
  • puikios estetinės savybės;
  • restauracijų ilgaamžiškumas;
  • tinka restauruoti pavienius dantis;
  • nelimpa apnašos;
  • biosuderinamumas – burnos ertmėje nesukeliamos šalutinės reakcijos;
  • didesnis atsparumas lūžiams;
  • laikui bėgant spalva ir blizgesys nekinta.

Svarbu žinoti:

Turėdami nuosavą dantų technikų laboratoriją, galime garantuoti aukščiausią dantų protezavimo kokybę ir estetiką.

DUK

Kas yra dantų protezavimas?

Netekus vieno ar kelių dantų, dančiui nuskilus, atstatyti kramtymo funkciją bei estetinį vaizdą galima dviem gydymo metodais – tai dantų implantacija ir protezavimas. Pasirinkus protezavimo būdą, gydytojas gali pasiūlyti išimamą protezą (plokštelę) arba fiksuojamą protezą (tiltelį).

 

Fiksuojami protezai yra tvirtinami prie likusių dantų arba implantų. Išimami protezai (plokštelės) dažniausiai siūlomi netekus dalies dantų arba kai nėra galimybės protezų fiksuoti ant esamų dantų ar implantų.

Kaip žinoti, ar man reikalingas dantų protezavimas?

Patarti ir įvertinti protezavimo poreikį gali tik gydytojas odontologas. Jei dantis giliai pažeistas ėduonies, gydyti šaknų kanalai, likusios plonos ar dalinės danties sienelės ar būdingos kitos priežastys, tuomet galite įtarti, kad atkurti danties anatomiją gali tekti danties vainikėliu.

Kas yra dantų vainikėlis?

Tai tam tikras danties apvalkalas, sukurtas klinikoje, kad atkartotų pažeistą Jūsų danties dalį. Kartais dantų vainikėliai yra vadinami dantų karūnėlėmis ar kepurėlėmis – todėl, kad ant matomos danties dalies kaip karūna uždedamas dirbtinis apvalkalas. Jei vienu kartu atkuriami keli dantys – tai yra vadinamasis „dantų tiltas“.

Kokio storio būna dantų vainikėliai?

Dantų vainikėlių storis šoniniuose paviršiuose vyrauja nuo 0,1 iki 1,5 mm, o kramtomajame paviršiuje apie 1,5 mm.

Kada protezavimui naudojami dantų vainikėliai?

Visuomet, kai tik yra poreikis atkurti nulaužtą, nuskeltą dantį, t. y., kai yra likusi sveiko danties dalis. Taip pat –  kai norima užmaskuoti dantų spalvos pakitimus (pvz., dėl ėduonies). Kartais danties atkūrimui gali būti panaudotos laminatės arba dantų užklotai.

 

Dažniausiai vainikėliai dedami po traumų, dėl įsisenėjusio karieso, nuskėlus dantį ar dantis, kai jais buvo naudojamasi ne pagal paskirtį (pvz., butelio kamštelio atidarymui). Procedūros metu odontologas stengiasi išsaugoti kiek įmanoma daugiau likusio danties ir dantų šaknis.

Kaip tvirtinamos dantų karūnėlės?

Dirbtinis apvalkalas, vainikėlis arba karūnėlė, pricementuojamas prie šiek tiek pašlifuoto likusio danties. Jam suteikiama natūrali forma, kad būtų patogu kramtyti, šypsotis. Ši dantų vainikėlio dėjimo procedūra dažniausiai atliekama nuolatiniams dantims, tačiau, retais atvejais, ji gali būti atliekama ir pieniniams dantims, jei danties trūkumas trukdo, pavyzdžiui, dainuoti.

Kokių yra dantų vainikėlių rūšių?

Dantų vainikėliai skirstomi į dalinius ir pilnus. Kaip sufleruoja pavadinimas – daliniai vainikėliai arba dantų karūnėlės pritvirtinami prie pavienių nevisaverčių dantų. Vadinamasis mikroprotezavimas leidžia atkurti kietuosius danties audinius, kramtymo funkciją bei estetinę išvaizdą. 

 

Vainikėliai yra tvirtesni, kietesni, atsparesni nusidėvėjimui bei ilgaamžiškesni nei įprastinės plombos. Po procedūros spalva ir bendra burnos išvaizda niekuo nesiskirs nuo natūralių dantų. 

 

Pilni dantų vainikėliai tvirtinami ant išgydyto atskiro danties ar jo išsaugotos dalies. Jei dantis nebus išgydytas kokybiškai – jis toliau gali gesti viduje, tad bus reikalinga pakartotinė procedūra.

Iš kokių medžiagų gaminami dantų vainikėliai?

Dantų karūnėlės gali būti gaminamos iš porceliano, aukso, metalo keramikos, cirkonio oksido su keramikos danga. Pastaroji medžiaga yra pati pažangiausia, itin tvirta ir tinkama dantims, kuriems tenka didžiausias kramtymo krūvis. Aukso karūnėlės jau beveik nebededamos dėl to, kad jos nesuteikia pageidaujamos natūralios išvaizdos.

Sužinokite daugiau apie dantų implantų privalumus, lyginant su kitais dantų atstaymo būdais.

Ar dantų vainikėliai skirsis nuo mano natūralių dantų spalvos, ar jausiu juos kramtydamas?

Odontologas, parinkdamas medžiagas, pritaikys spalvą, suprojektuos vainikėlius taip, kad jie pasižymėtų natūralia išvaizda. Priklausomai nuo to, kuriam dančiui skirtas vainikėlis, bus sukurtas atitinkamas reljefas. Tad po 1–3 dienų jau turėtumėte nejausti diskomforto kramtydami. Pasirinkus porceliano dangą arba cirkonio oksidą su keramikos danga, bus neįmanoma iš išvaizdos nustatyti, kurie dantys yra tikri, o kurie su vainikėliu.

Kuo skiriasi dantų vainikėlis, pilnas dantų vainikėlis ir dantų tiltas?

Dantų vainikėlis arba karūnėlė – protezavimo būdas, kai danties pakaitalu apvelkamas ne visas dantis. Pilnas dantų vainikėlis dengia visą dantį, t. y. matomoje dalyje nėra natūralaus danties. Dantų tiltai – atkūrimo technika, kai vietoje kelių sugedusių, o kartais ir prarastų dantų iš eilės įtvirtinami keli dantų vainikėliai, sujungti tarpusavyje. Kartais tokia procedūra vadinama paprastu dantų protezavimu. 

 

Jei turite daug nusidėvėjusių dantų (pvz., kramtomųjų), rekomenduojamas dantų tiltas. Kaina priklausys nuo to, kiek dantų reikės padengti dirbtine medžiaga. Norint, kad dantų tiltas stabiliai laikytųsi, būtina išsaugoti kuo daugiau nuosavų dantų ar dantų dalių.

Eil. Nr. Paslauga Kaina (€)
1 Individualios burnos higienos instruktažas NEMOKAMA
2 Diagnostinis vaškavimas - projektas (vieno danties) 23 Eur
3 Mock-up - būsimų dantų projektas (silikoninis, skaidrus) nuo 23 Eur
4 Mock-up - būsimų dantų projektas (dvikomponentis, neskaidrus) 21 Eur
5 Mock-up - būsimų dantų projekto uždėjimas nuo 42 Eur
6 Laikinas vainikėlis (gaminamas klinikoje) 42 Eur
7 Laikinas frezuotas danties vainikėlis 79 Eur
8 Laikinas frezuotas vainikėlis ant implanto 86 Eur
10 Cirkonio keramikos vainikėlis nuo 385 Eur
11 Cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto nuo 415 Eur
12 Cirkonio individuali atrama (su detalėmis) 229 Eur
13 Cirkonio + Emax Fusio vainikėlis nuo 478 Eur
14 Cirkonio pilnos anatomijos vainikėlis (šonas) 373 Eur
15 Cirkonio pilnos anatomijos vainikėlis (ant implanto) 386 Eur
16 Stiklo pluošto įklotas 116 Eur
REGISTRUOTIS VIZITUI